Jesteś właścicielem warsztatu samochodowego? dowiedz się jak zapanować nad swoimi pracownikami

7bb4c227cc25539650b9d92ad5809d28

Prowadzenie warsztatu samochodowego wbrew pozorom nie jest niczym prostym. Poza koniecznością odpowiedniego zarządzania swoją firmą, trzeba posiadać również umiejętności doboru i zarządzania jej pracownikami. To oni stają się wizytówką firmy, w której pracują. Warto więc poznać kilka sposobów, jak panować nad pracownikami własnej firmy.

Dobór pracowników

Przede wszystkim najważniejszą kwestią jest dobór pracowników do firmy. W warsztacie samochodowym powinny pracować osoby, które posiadają odpowiednią wiedzę i umiejętności w naprawie i eksploatacji samochodów. Dlatego też nie można zatrudnić pierwszej, lepszej osoby. Przed zatrudnieniem, pracownika powinno się sprawdzić. W tym celu można przyjąć go na okres próbny, po którym zdecyduje się, czy powinien być zatrudniony właśnie w tej firmie.

Odpowiednie zarobki

Jeżeli pracownicy zarabiają zbyt mało, to rośnie ich niechęć to pracy. To wtedy właśnie ich praca staje się mało efektywna, a co na to wpływa, liczba klientów stale się zmniejsza. Wysokość zarobków powinna więc być adekwatna do posiadanych umiejętności i jakości wykonywanej pracy. Jeżeli pracownik ma świadomość tego, że zarabia dużo dlatego, że coś umie, to o wiele bardziej chce mu się pracować.

System wynagrodzeń

W każdej firmie wysoka jakość pracy powinna być nagradzana. Jeżeli więc pracownik się stara, pracuje ciężej niż pozostali, to powinien otrzymać adekwatnie wysoką do jakości pracy premię. Ponadto pracownicy muszą wiedzieć o istnieniu systemu wynagrodzeń. Jeżeli mają oni świadomość tego, że ich ciężka praca zostanie nagrodzona, to wtedy starają się jeszcze bardziej.

Uczciwość

Jeżeli pracodawca jest uczciwy, to pracownicy również będą. Oznacza to, że kiedy jest ustalony konkretny dzień wypłaty, to w tym dniu każdy z pracowników powinien ją dostać. Ponadto trzeba pamiętać o należnych urlopach pracowniczych i pensjach zdrowotnych. Jeżeli pracodawca przestrzega zasad i jest sprawiedliwy, to pracownicy również będą starali się być tacy w stosunku również do niego.

Kontrola

Tak naprawdę nigdy nie można bezgranicznie ufać pracownikowi. Jeżeli prowadzi się własny warsztat samochodowy, to trzeba o niego dbać i kontrolować pracę w nim wykonywaną. Nikt na dłuższą metę nie będzie chciał pilnować interesu, wiedząc że wszystkie zyski idą do jego właściciela. Dlatego też, tak ważne jest aby właściciel każdego dnia przez parę godzin przebywał w swoim warsztacie. Tylko wtedy można być pewnym, że wszystko działa tak jak powinno, a pracownicy odpowiednio obsługują klientów i realizują naprawy.

Podsumowując można powiedzieć, że zarządzanie pracownikami nie jest niczym łatwym. Przede wszystkim aby uzyskać ich szacunek, trzeba być również dla nich sprawiedliwym i uczciwym. Ponadto nigdy nie można mieć pełnego zaufania do pracownika. Zawsze trzeba pilnować tego, aby pracownicy prawidłowo wykonywali swoją pracę. W tym pomóc może odpowiednio zorganizowany system wynagrodzeń i awansów. Ponadto bardzo ważne jest przestrzeganie wszystkich praw, jakie pracownik posiada.

Informacje przygotował portal http://vsklep.com

1 odpowiedzi "Jesteś właścicielem warsztatu samochodowego? dowiedz się jak zapanować nad swoimi pracownikami"

 1. Praca w warsztacie to niestety nie tylko męczenie się z pojazdami, ale również dogadywanie się z własnymi współpracownikami. Sam szukałem dość długo takich, z którymi złapałem “nić porozumienia”.
  Wybierz komentarz Czy warto poruszać temat umowy podczas rozmowy o pracę? – Praca24.ovh – Praca, biznes, kariera zawodowa
  https://praca24.ovh/czy-warto-poruszac-temat-umow…
  94.130.38.84
  Wysłany 13.03.2019 o 14:21
  […] Cię również te

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*