Jakiego materaca potrzebujesz? O różnych gustach.

sleep-3888443_1280

Ludzie spędzają znaczną część swojego życia w łóżku, w wyniku czego wybór odpowiedniego materaca jest niezbędnym elementem dobrego snu i ochrony kręgosłupa przed bólami. Ale od czego zacząć? Sprzedawcy oferujący materace i łóżka wadowice stosują bardzo różne pomiary twardości materacy i wydaje się, że każdy z nich ma swój własny sposób opisywania zalet swoich materacy.

Nic dziwnego, że w sieci widać całe mnóstwo pytań o to, który materac jest najlepszy. Prawda jest taka, że każda osoba może wymagać czegoś innego od swojego materaca. Aby dokładnie sprawdzić, jakiego materaca potrzebujesz, dobrze jest przyjść i porozmawiać bezpośrednio z dostawcą, chociaż na dobry początek oto kilka naszych wskazówek, jak wybrać odpowiedni materac.

Co powoduje ból pleców podczas snu?

Spanie na złym materacu lub materacu, który jest dla Ciebie nieodpowiedni, zawsze będzie prowadzić do bólu pleców z samego rana. Słabe wyrównanie kręgosłupa podczas snu może powodować dysfunkcyjny nacisk na stawy, ból w biodrach i ból w dolnej części pleców. Pomimo tego, jak ważny jest Twój materac, niekoniecznie twardość materaca powoduje problemy, ale brak podparcia dla kręgosłupa, bioder i pleców.

Materac, który jest zbyt twardy lub zbyt miękki, może powodować albo bezlitosne podparcie, albo zbyt miękkie zagłębienia się w materacu, pozostawiając kręgosłup w nienaturalnej pozycji podczas snu. Dostępna jest tak szeroka gama materacy, takich jak twarde, miękkie, a nawet hybrydowe, że wybór odpowiedniego materaca może być trudny.

Najlepszy materac na plecy

Kręgarze doradzają dobrej jakości kombinację pianki i materaca sprężynowego lub obu typów, tak długo, aby materac zapewniał doskonałe podparcie pleców i bioder. Ogólnie rzecz biorąc, powinien to być materac o średniej twardości, zwłaszcza jeśli masz objawy bólu pleców lub bioder. Materac piankowy z pamięcią kształtu doskonale dopasowuje się do ciała i umożliwia naturalny odpoczynek kręgosłupa podczas snu. Jednak materac piankowy z pamięcią ma swoje wady – zbyt miękki materac może być szkodliwy i powodować przewlekły ból.

Skąd masz wiedzieć, który materac jest odpowiedni dla Ciebie?

Zwykle dwie osoby nie zgadzają się co do najlepszego materaca, a niektórzy mogą uznać materac za zbyt miękki, a inni za zbyt twardy. Ta różnica zdań wynika z różnic w masie ciała i sylwetce. Te dwa czynniki są związane z napięciem, które jest terminem używanym przez sprzedawców detalicznych. Najlepszym sposobem na uzyskanie wygodnego materaca, który pasuje do Ciebie, jest oparcie zakupu na masie ciała, od miękkiego do twardego.

Osoba cięższa może uznać materac ortopedyczny za absolutnie idealny, podczas gdy osoba lżejsza może uznać ten materac za zbyt sztywny. Dobry sprzedawca materacy pozwoli Ci przetestować materac przed jego zakupem, oferując okresy „próbne”, podczas których możesz poznać materac i czy Ci odpowiada. Niektóre droższe materace umożliwiają również regulację twardości materaca, a nawet pozwalają na indywidualne ustawienia po obu stronach materaca.

Opracowano wspólnie z portalem https://www.dbamokregoslup.pl/

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*