Jaki klimatyzator wybrać? Ścienny, czy przenośny?

air-conditioner-4204637_1280

Klimatyzatory są urządzeniami coraz to częściej spotykanymi w naszych domach. W biurowcach są już systemami praktycznie niezbędnymi gdyż ciężko pracować w upalne, letnie dni, przy jednoczesnym nagrzewaniu powietrza przez wiele urządzeń komputerowych. Co sprawa, że coraz częściej decydujemy się na takie rozwiązania? Przede wszystkim nasza gospodarka systematycznie się rozwija co wpływa bezpośrednio na nasze zarobki. Dzięki temu stać nas na takie luksusy w naszych domach i z chęcią decydujemy się na takie usługi. Jednak rynek klimatyzatorów jest ogromny i ciągle się rozwija. Na jakie urządzenie konkretnie się zdecydować? Jakie rozwiązanie systemu klimatyzacyjnego zastosować? Ścienne czy przenośne?

Jaki rodzaj klimatyzacji wybrać?

Odpowiedź tutaj nie jest oczywista i zależy od konkretnej sytuacji czy zapotrzebowania. Naturalną koleją rzeczy jest fakt, że nie wszędzie zamontujemy wersje naścienną, czyli split czy multisplit. Takie systemy potrzebują konkretnych warunków i instalacji oraz wymagają sprecyzowanych standardów. W takim przypadku jedynym możliwym rozwiązaniem może być wersja przenośna. Inną znaczącą cechą, która może wpłynąć na nasz wybór odpowiedniego urządzenia jest sama cena. Klimatyzacja przenośna jest znacznie tańsza od wersji split. Należy jednak mieć na uwadze, że jednocześnie jest zdecydowanie mniej wydajna. Urządzenie przenośnie może nie być wystarczające do skutecznego chłodzenia nawet jednego pomieszczenia. Obliczenia warto zostawić ekspertowi i zaufać jego podpowiedziom. Warto też mieć na uwadze fakt, że urządzenia przenośnie wbrew pozorom, nie można umieścić gdziekolwiek zechcemy. Musi ono być ostawione przy oknie, tak aby rurka odprowadzała ciepłe powietrze poza pomieszczenie. Ponadto takie urządzenie jest zdecydowanie bardziej głośne od wersji split i pobiera znacznie więcej prądu. Poza tym wszystkim urządzenie przenośne może być idealne w przypadku, gdy będziemy z niego korzystać rzadko, w konkretnych okolicznościach. W przypadku bardziej regularnego korzystania – wersja naścienna będzie idealna. Wedle mojej własnej opinii klimatyzacja przenośna idealnie nadaje się do naszego klimatu – w pełni sprawdzi się w nieliczne, upalne, letnie dni.

Na co ostatecznie się zdecydować?

air-conditioning-3679756_640Jeżeli nie jesteśmy do końca pewni co wybrać – nic straconego. Warto doradzić się u konkretnego specjalisty, który wybierze odpowiednią opcję za nas, oczywiście opierając się na odpowiednich obliczeniach. Pod uwagę należy wziąć wielkość pomieszczenia lub pomieszczeń, możliwości instalacji jak i samo zapotrzebowanie. Nieraz okazuje się, że wybranie droższego splitu na dłuższą metę okaże się znacznie tańszym rozwiązaniem.

Jesteśmy narodem technologicznie postępującym dlatego często decydujemy się na usługi klimatyzacyjne. Nic dziwnego, gdyż daje to niezwykły komfort użytkowania i ogromną satysfakcję. Ciepłe, letnie dni nie są nam już straszne, dlatego warto zdecydować się na klimatyzację przenośną lub naścienną – w zależności od naszych oczekiwań!

Nie wiesz jaki klimatyzator zamontować w domu w Poznaniu? Zgłoś się do https://klima-poznan.pl/

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*