Jak zmotywować się do nauki języków?

jak-zmotywowac-sie-do-nauki-jezykow

Lato to świetny czas na nowe wyzwania. Każdy ma wtedy więcej energii i ochoty do działania. Jednym z takich wyzwań może stać się nauka nowego języka, zwłaszcza, że lato to także wakacje, czas wyjazdów, więc świeżo zdobytą wiedzę można wykorzystać w praktyce. Motywacja i odpowiednie materiały do nauki to klucz do sukcesu.

Bardzo ważne są materiały do nauki języków. Aby wybrać je w sposób właściwy, trzeba określić stopień swoich umiejętności językowych. Jeśli zaczynamy przygodę z całkiem nowym językiem, sprawa jest prosta, na rynku znajdziemy wiele podręczników dla początkujących. Jeśli zaś powracamy do nauki po latach, warto sprawdzić swoją wiedzę. Najlepszym na to sposobem jest rozwiązanie testu poziomującego. Dopiero, gdy wiemy co jeszcze zachowaliśmy w pamięci z czasów szkolnych lub studenckich, można zakupić podręczniki. Doskonałym miejscem, które pomoże przejść przez ten trudny etap i zakończyć go sukcesem jest księgarnia językowa Perun, która oferuje całą gamę wszelkiej maści materiałów do nauki każdego języka, który przyjdzie nam do głowy.

Klucz do sukcesu

Kluczem do sukcesu jest odpowiednia motywacja i determinacja w dążeniu do celu. Motywy do nauki języków mogą być różne. Najczęściej wiążą się one z karierą zawodową, a nowy język pozwala osiągnąć kolejny jej szczebel. Także podróżnicy, często podejmują trud nauki nowych języków, taka umiejętność ułatwia komunikację i odnalezienie się w każdej, nawet najbardziej nieoczekiwanej sytuacji za granicą. Jeszcze inni chcą poznać język po to, by móc, czytać wielkie dzieła literackie w oryginale- ta motywacja najczęściej pojawia się w przypadku łaciny, która de facto jest językiem martwym. Często zdarza się, iż samo życie zmusza nas do podjęcia trudu nauki. Przykładem mogą być sytuacje, kiedy nasz partner życiowy jest obcokrajowcem, potrzeba komunikacji wymaga od nas do wytężonej nauki.

Niezależnie od tego, co powoduje chęć do nauki języka, warto dodatkowo zmotywować się ciekawymi materiałami, które pomogą w przyswojeniu wiedzy. Księgarnia internetowa Perun, to miejsce w którym znajdziemy największy wybór podręczników, słowników, rozmówek, gramatyk, wszystkiego, co niezbędne do przyswajania wiedzy.

Warto dodać, że księgarnia językowa Perun skonstruowana jest w taki sposób, aby pomóc niezdecydowanym w wyborze najlepszych materiałów. Każdy produkt opatrzono szczegółowym opisem, który przybliża zawartość książki. Dzięki temu można mieć pewność, że zamówiona pozycja spełni oczekiwania. Zakupy w sklepie internetowym Perun są niezwykle proste i szybkie. Nie wychodząc z domu można porównać kilka produktów i wybrać ten najlepszy dla siebie.

Jak zaplanować naukę?

Oprócz motywacji, ważnym elementem jest systematyczność. Zaczynając zmagania z nowym językiem musimy zaplanować kolejne etapy nauki. W tym celu warto wziąć kalendarz i pozaznaczać sobie kolejne etapy do których dążymy. Pamiętajmy jednak, aby nasze założenia były realistyczne, nic tak nie obniża zapału jak poczucie posiadanych zaległości.

Oprócz planu musimy zadbać także o różnorodność. Nie można przez cały czas wkuwać słówek lub skupić się tyko na gramatyce. Każdy z elementów poznawania języka jest równie ważny, a wisienką na torcie są konwersacje. Sytuacją idealną jest możliwość rozmowy z native spikerem w cztery oczy, jednak w dobie skype`a i innych komunikatorów internetowych można ją zastąpić rozmową wirtualną. Spotkania z językiem należy zapanować tak, aby kolejne godziny spędzone nad książką dawały coraz więcej przyjemności. Dodatkowo można także oglądać filmy, słuchać radia lub czytać książki w danym języku. Każde urozmaicenie jest na wagę złota. Warto także zaobserwować, który ze sposobów nauki jest dla nas najodpowiedniejszy, słuchanie, czytanie, rozwiązywanie zadań, nauka przez skojarzenia.

Każdy, nawet najdrobniejszy impuls może doprowadzić do sukcesu, jakim niewątpliwie jest władanie nowym językiem. Tak więc warto zajrzeć na stronę księgarni Perun, aby zainspirować się do dalszego działania.

Źródło: ksiegarnia-perun.pl

2 odpowiedzi "Jak zmotywować się do nauki języków?"

  1. Najlepszym nauczycielem jest otoczenie. My w ten sposób spędzamy wakacje – po prostu na wyjazdach w obce kraje. Noclegi najczęściej załatwiamy po przez kupon zniżkowy Airbnb ponieważ dzięki temu mamy wszystko taniej. 3 tygodnie z tubylcami i język znasz na poziomie komunikatywnym.

  2. Ja mam tzw. słomiany zapał. Na początku bardzo chcę, a później stopniowo się zniechęcam. Znalazłam tutaj http://www.wyjazdy-jezykowe.com ciekawe kursy za granicą, może w ten sposób zmotywuję się do nauki : )

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*