Jak wygrać roszczenie z tytułu szkody osobistej?

car-crash-3309157_960_720

Jeśli zastanawiasz się nad wniesieniem pozwu o obrażenia ciała w związku z wypadkiem samochodowym, poślizgnięciem się i upadkiem, lub jakimkolwiek innym rodzajem obrażenia, możesz zastanawiać się: „Jaka jest naprawdę moja sprawa?”. Odpowiedź sprowadza się do „odszkodowania” – ustalenie, ile twoje obrażenia kosztowały cię finansowo, fizycznie i psychicznie (oraz, w niektórych przypadkach, czy zachowanie pozwanego powinno zostać ukarane).

Jak wygrać roszczenie z tytułu szkody osobistej?

W przypadku obrażeń ciała odszkodowania pieniężne wypłacane są poszkodowanemu (powodowi) przez osobę lub firmę, która została prawnie odpowiedzialna za wypadek (pozwany lub ich ubezpieczyciel). Przyznanie odszkodowania może zostać uzgodnione po wynegocjowaniu ugody – na przykład między stronami, ich towarzystwami ubezpieczeniowymi i ich prawnikami – lub może zostać nakazane przez sędziego lub ławę przysięgłych po procesie sądowym.

Jak ubezpieczyciele wyceniają roszczenie z tytułu szkody?

Poniżej znajduje się wyjaśnienie różnych rodzajów szkód, które są powszechne w wielu przypadkach obrażeń ciała, oraz w jaki sposób powód (lub jego brak) może wpłynąć na przyznanie odszkodowania.

Odszkodowania w przypadkach obrażeń ciała

http://porownywarka-ubezpieczen.plWiększość szkód na osobie jest klasyfikowana jako „kompensacyjna”, co oznacza, że ​​mają one na celu zrekompensowanie poszkodowanemu powoda za to, co zostało utracone w wyniku wypadku lub obrażeń. Przyznana rekompensata odszkodowawcza ma na celu sprawienie, by poszkodowany powód „znów” był „pełny” z finansowego punktu widzenia (w możliwym zakresie). Oznacza to próbę ustalenia kwoty w złotówkach co do wszystkich konsekwencji wypadku. Niektóre odszkodowania wyrównawcze są stosunkowo łatwe do oszacowania – na przykład zwrot szkód majątkowych i rachunków medycznych. Ale trudniej jest przypisać wartość pieniężną bólowi i cierpieniu lub niemożności korzystania z hobby z powodu ograniczeń fizycznych spowodowanych utrzymującymi się obrażeniami wynikającymi z wypadku.

Oto podsumowanie różnych rodzajów odszkodowań, które są powszechne w wielu przypadkach obrażeń ciała.

Leczenie

Przyznanie odszkodowania za obrażenia ciała prawie zawsze obejmuje koszty opieki medycznej związanej z wypadkiem – zwrot kosztów leczenia, które już otrzymałeś oraz rekompensatę za szacowany koszt opieki medycznej, której będziesz potrzebować w przyszłości z powodu wypadku.

Dochód.

Możesz mieć prawo do odszkodowania za wpływ wypadku na twoje wynagrodzenie i płace – nie tylko utracony dochód, ale także pieniądze, które byłbyś w stanie zarobić w przyszłości, gdyby nie wypadek. W temacie dotyczącym obrażeń ciała odszkodowanie na podstawie przyszłego dochodu określa się jako rekompensatę za „utratę zdolności zarobkowej” ofiary wypadku.

Utrata własności

Jeśli jakiekolwiek pojazdy, odzież lub inne przedmioty zostały uszkodzone w wyniku wypadku, prawdopodobnie będziesz uprawniony do zwrotu kosztów napraw lub odszkodowania za godziwą wartość rynkową utraconej nieruchomości.

Ból i cierpienie

Możesz być uprawniony do otrzymania odszkodowania za ból i poważny dyskomfort, który doznałeś podczas wypadku i bezpośrednio po nim – również za każdy ciągły ból, który można przypisać wypadkowi.

Dowiedz się więcej: odszkodowanie-powypadkowe.com.pl

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*