Jak wybrać wygodne krzesło biurowe dla dziecka?

y518-all

Każdy rodzic stara się zadbać o to, aby dziecku niczego nie brakowało. Wszystko jednak w miarę możliwości. Kiedy nasza pociecha rozpoczyna edukację szkolną, zmobilizowani jesteśmy, aby zakupić jej konieczne do nauki umeblowanie pokoju, takie jak biurko, czy krzesło biurowe. Wybór na rynku jest ogromny, naprawdę ciężko się zdecydować na konkretny model krzesła.

Obrotowe, z wysokim oparciem, z niskim oparciem? Czy ma być skórzane, czy może materiałowe? Zwracamy zazwyczaj uwagę na wygląd krzesła, jego kolor, nie myśląc o tym czy na pewno będzie odpowiednie dla dziecka, które jeszcze rośnie, rozwija się. Nie zastanawiamy się nad tym, jaki wpływ na stan kręgosłupa naszego dziecka, ma krzesło biurowe.

Jakie krzesło dla dziecka do pracy przy biurku?

Podstawowym problemem jest to, że rodzice często dokonują zakupu krzesła, bez obecności dziecka. Jest to duży błąd. Dziecko powinno usiąść wcześniej na konkretnym krześle. Ocenić czy jest mu wygodnie, a także rodzice powinni sprawdzić czy w należyty sposób ułożone są plecy i nogi dziecka, w momencie siedzenia. Nie warto patrzeć tylko na wygląd, ponieważ jest masa różnych ciekawych krzeseł.
Krzesła biurowe dla dziecka powinny charakteryzować się tym, że można je w różnoraki sposób regulować, pod kątem potrzeb naszej pociechy. Kręgosłup musi być prawidłowo podpierany, ponieważ u dziecka ciągle się rozwija. Nie kupujmy krzesła, które nie ma regulowanej wysokości. Dzieci szybko rosną i za jakiś czas użytkowanie może być niewygodne i niezdrowe. Idealne krzesło biurowe powinno być regulowane w oparciu, wysokości siedziska, a także w wysokości podłokietników. Co jest ciekawe, w ostatnich latach producenci wyposażają swoje produkty w kółka, które same hamują, dzięki czemu dziecko nie będzie jeździć na krześle po całym pokoju. Jest to pomocne rozwiązanie, dzięki któremu możemy zadbać bardziej o bezpieczeństwo dziecka podczas użytkowania krzesła.

Czy każde wygodne krzesło jest odpowiednie?

Czasami może nas zwieść to, że podczas przymiarek krzesła w sklepie, stwierdzamy, że jest wygodne, więc na pewno będzie odpowiednie. Nie koniecznie tak musi być. Warto zwrócić uwagę na to, że z krzesła biurowego często dziecko będzie korzystać po kilka godzin dziennie. Warto, więc widzieć, jakie parametry są odpowiednie dla naszej pociechy.

Część krzesła, na której siadamy, powinna mieć odpowiednią wielkość, musi bez problemu być odpowiednie dla dziecka. Dobrze dopasowane siedzisko to miejsce tak głębokie, gdzie jesteśmy w stanie podeprzeć prawie 75 % długości ud. Ważne jest również odpowiednie oparcie dla kręgosłupa. Krzesło, krzesłu nierówne. Producenci często nie przywiązują wagi do tego, aby oparcie było wyprofilowane w odpowiedni sposób. Naturalny profil, w jaki powinno być wyposażone krzesło, to umożliwienie ustawienia kręgosłupa w pozycji „S”. Wysokość podłokietników powinna być tak dostosowana, aby ramię z przedramieniem tworzyło kąt prosty, w momencie ułożenia łokci na podłokietniku.

Rodzice często nie zdają sobie sprawy z tego jak ważne jest odpowiednie dobrane krzesło dla ich dziecka. Jeżeli nie zadbamy o wygodę i komfort naszej pociechy, to w przyszłości może cierpieć na schorzenia związane z wadą postawy i skrzywionym kręgosłupem. Jeżeli decydujemy się na zakup krzesła to tylko po przymiarce przez dziecko. Warto również zasięgnąć opinii od sprzedawcy.

W dobie Internetu i sklepów internetowych, rodzice kupują wiele przedmiotów online. Jeżeli koniecznie chcemy zakupić krzesło przez Internet, to znajdźmy wcześniej interesujący nas model w sklepie, sprawdźmy, przymierzmy i dopiero dokonajmy ewentualnego zakupu w sieci. Pamiętajmy, że zdrowie naszego dziecka powinno być dla nas najważniejsze. Czasami nie warto oszczędzać na pewnych zakupach, tym bardziej, jeżeli kupiony przedmiot ma służyć wiele lat. To my decydujemy o zdrowiu naszych pociech, nawet podczas wykonywania takich prostych czynności jak zakup krzesła biurowego, które ma umożliwić komfortową naukę.

Autorem poradnika jest branżowa strona internetowa, na której można zakupić krzesła biurowe dla dzieci ale także do domu i biura. 

4 odpowiedzi "Jak wybrać wygodne krzesło biurowe dla dziecka?"

  1. gdzie można kopić te krzesło

  2. Ja od siebie polecam poszukać w mniej znanych sklepach ( w sensie nie Ikea itd.) bo można trafić na zancznie lepsze oferty, okazje – ja na taką ostatnio trafiłem na okazje, za 60 % ceny dorwałem rewelacyjny fotel dla naszego 10-latka ;)

  3. Nie wiem czy wiecie, ale od źle dopasowanych foteli (zły materiał, złe obszycie itp.) można nabawić się alergii i cellulitisu? Kolega, który pracuje na produkcji mnie uświadomił jak są robione takie fotele. Mam faktycznie lekki cellulitis ale zwalczam go maścią http://masc-krem-leki-kosmetyki-na-cellulit.xyz/. Ale nigdy nie myślałam, że od fotela można mieć alergie :)

  4. Ważne żeby fotel był dopasowany kształtem do kręgosłupa i miał regulowaną wysokość i oparcie. Nie polecam foteli z marketów, lepiej poszukać w specjalistyczych sklepach takich jak Mildis. Ja mam od nich fotel i jest idealny

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*