Jak wybrać najlepszą salę konferencyjną w woj. dolnośląskim?

conference-730x306

Niezależnie od lokalizacji na mapie Polski naszego eventu, zawsze niezastąpioną pomocą są profesjonaliści, którzy są w stanie zrobić naprawdę bardzo wiele dla powodzenia szkolenia, konferencji, szczytu lub spotkania biznesowego. W tym miejscu opisany zostanie całościowy proces, który powinien zaowocować organizacją świetnej i docenianej przez wszystkich uczestników konferencji.

W poszukiwaniu tych wszystkich składowych idealnej konferencji dobrze zapoznać się z ofertami sal konferencyjnych z obiektami towarzyszącymi: np. po przez wyszukiwarkę http://www.salekonferencyjne.pl/wojewodztwo/dolnoslaskie/. Rzetelne wskazówki, porównania i opinie gości powinny ułatwić proces wyboru naprawdę wartościowej przestrzeni konferencyjnej.

Dla organizatorów konferencji ważna nie musi być w pierwszej kolejności dokładna lokalizacja eventu – chyba, że jest to wydarzenie lokalne, związane historycznie z jakimś miejscem lub stricte symboliczne. W Województwie dolnośląskim odnaleźć można wiele hotelowych perełek – naturalnie otoczonych przez niesamowitą, dziką i tajemniczą przyrodę. Na jakie elementy trzeba zwrócić uwagę, aby konferencja na pewno się udała?

 Doskonały wybór sali konferencyjnej w okolicach Wrocławia

Nie powinniśmy mieć specjalnych problemów z doborem miejsca dla konferencji, o ile będziemy się trzymać tzw. podstawowej listy kontrolnej w procesie organizacji sali konferencyjnej. W Polsce obecnie większość sal konferencyjnych znajduje się na podobnym, relatywnie wysokim poziomie technicznym i użytkowym. Szukając tej najlepszej sali konferencyjnej trzeba głównie uwzględnić następujące kwestie:

  • stosunkowo bliską odległość do wrocławskiego lotniska oraz centrum Wrocławia,
  • wielkość sal konferencyjnych: ten parametr zależy jednakowoż stricte od liczby uczestników paneli i szkoleń,
  • dostępność bazy restauracyjnej i/lub bazy cateringowej dla obsługi wydarzenia,
  • obecność dodatkowych atrakcji: sal bankietowych, terenów rekreacyjnych, jezior lub aeroklubów,
  • zdolną do pomieszczenia wszystkich gości komfortową, jeśli nie luksusową bazą hotelową.

lotnisko parking wrocławOczywiście centrum wydarzeń w ramach całej konferencji będzie aula lub sale konferencyjne zlokalizowane w bliskości do wszystkich istotnych obiektów użytkowanych przez uczestników konferencji.
Standardowa sala konferencyjna powinna być wyposażona w:

  • komplet miejsc siedzących dla słuchaczy i prelegentów,
  • scenę lub podwyższenie, z którego będzie prowadzona prelekcja,
  • nagłośnienia scenicznego (czasami kabin do tłumaczeń symultanicznych),
  • urządzenia do prezentowania treści graficznych: rzutniki, ekrany, flipcharty, stojaki na banery etc.
  • system do wideokonferencji,

Sale konferencyjne we Wrocławiu – najlepsze obiekty

We Wrocławiu znajduje się wiele obiektów hotelowych – zarówno starszych i bardziej klasycznych, jak i w pełni modernistycznych. Za swoistą klasykę hotelowo-konferencyjną uchodzi oczywiście Hotel Europejski.  Euro 2012 i jego organizacja w stolicy Dolnego Śląska przyczyniła się do rozkwitu branży hotelarskiej, a co za tym idzie- rynku sal konferencyjnych. Sale konferencyjne na terenie Wrocławia technologicznie nie różnią się istotnie między sobą – szczególnie, gdy popatrzymy stricte na wyposażenie. To co naprawdę „makes a difference” to lokalizacja obiektu konferencyjnego, doskonała baza hotelowa i rewelacyjna kuchnia towarzysząca uczestnikom każdego eventu.

 

 

 

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*