Jak święto walentynek spędzają uczniowie na uczelniach?

785413639

Dzień zakochanych już na stałe wpisał się do kalendarza najważniejszych wydarzeń i jest hucznie obchodzony w całej Polsce. Swoje dowody miłości i sympatii coraz częściej wyrażają również najmłodsi, dlatego w szkołach organizowane są różne atrakcje przygotowane specjalnie z okazji Walentynek.

Poczta walentynkowa

Jest to najpopularniejsza tradycja w polskich szkołach. Tego dnia uczniowie wysyłają specjalnie przygotowane kartki z życzeniami i dedykacją dla osób, do których czują największą sympatię. Są one wrzucane do specjalnej skrzynki, z którą przedstawiciele samorządu uczniowskiego chodzą po wszystkich salach lekcyjnych, aby każdy miał możliwość skorzystania z takiego rozwiązania. W nielicznych przypadkach oprócz kartek i laurek można podsyłać również prezenty, np. kwiaty, pluszowe misie lub słodkie upominki.

Korzystanie z poczty walentynkowej jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla uczniów, którzy boją się wyznawać swoje uczucia i wolą zrobić to w mniej bezpośredniej formie. Może się okazać, że osoba do której wysłaliśmy kartkę, odwzajemnia nasze uczucia, z czego do tej pory nie zdawaliśmy sobie sprawy.

Muzyczne pozdrowienia

To atrakcja przeznaczona dla szkół, w których jest zainstalowany radiowęzeł. W dniu św. Walentego warto przygotować specjalną playlistę złożoną z najsłynniejszych i najpiękniejszych piosenek o miłości, aby wszyscy uczniowie poczuli ten wyjątkowy nastrój.

Przerwy pomiędzy utworami warto przeznaczyć dla uczniów, którzy chcą wyznać swoją miłość lub przyjaźń najbliższej osobie. Taka publiczna deklaracja z pewnością zrobi na niej bardzo dobre wrażenie. Ponadto warto umożliwić własny wybór specjalnie zadedykowanej piosenki, nawiązującej tematycznie do Walentynek. Jeżeli chcemy przypodobać się swoim nauczycielom, również do nich możemy skierować specjalny utwór miłosny.

Targi walentynkowe

bliźnięta horoskop tygodniowyCharakterystyczny sposób obchodzenia Walentynek, w którym można połączyć dobrą zabawę z okazywaniem pomocy.

W przerwach lekcyjnych uczniowie mogą udać się na specjalnie przygotowane stoiska z różnymi wypiekami i smakołykami, do kupienia za symboliczną kwotę. Tego dnia szczególną popularnością cieszą się kruche ciasteczka z wróżbą miłosną. Ich wykonanie jest niezwykle proste, a odczytywanie przepowiedni może dostarczyć mnóstwo świetnej zabawy.

Organizacja takich targów ma również inną dobrą stronę. W Walentynki warto okazać miłość nie tylko najbliższym, ale również osobom potrzebującym. W tym celu dochody ze sprzedaży słodyczy można przeznaczyć na rzecz fundacji i innych organizacji charytatywnych. Dzięki temu będziemy obchodzić to święto z jeszcze większą przyjemnością.

Szkolna impreza

Chyba wszyscy pamiętamy dyskoteki z czasów podstawówki. Uczniowie wyczekują ich, aby pobawić się w swoim towarzystwie oraz zrelaksować się od codziennych zajęć i sprawdzianów.

Warto zorganizować imprezę nawiązującą tematycznie do święta Walentynek. Sala taneczna powinna zostać odpowiednio przystrojona i udekorowana, np. balonikami w kształcie serc. Muzyka musi być dopasowana do klimatu tego wyjątkowego dnia. Świetnie sprawdzą się popularne ballady, sprzyjające wolnym tańcom. Zasady muszą również dotyczyć stroju uczestników imprezy. Najlepiej założyć ubrania wyłącznie w kolorze czerwonym i jego wszelkich odcieniach.

Podczas dyskoteki można również ogłosić wyniki szkolnych akcji, wskazując chłopaka i dziewczynę, którzy uzyskali najwięcej pozdrowień przez radiowęzeł i otrzymali największą ilość kartek walentynkowych. Być może w ten sposób narodzą się nowe miłości?

Lekcje wychowawcze

Dobrym pomysłem jest poświęcenie jednej godziny wychowawczej na przybliżenie dzieciom historii powstania Walentynek oraz wyjaśnienia symboliki związanej z tym świętem.

Uczniowie mają spory dar przekonywania, dlatego jeśli ładnie uśmiechną się do swoich nauczycieli oraz zadedykują im utwór lub wyślą do nich kartkę, z pewnością tego dnia nie będą odpytywani. Nie powinni również pisać niezapowiedzianych sprawdzianów.

Pomysły na spędzenie Święta Walentynek 14 lutego opracował serwis ocen-wakacje.pl, na którym poznasz również inne ciekawe sposoby na spędzenie tego święta.

walentynki

1 odpowiedzi "Jak święto walentynek spędzają uczniowie na uczelniach?"

  1. Na walentynki możecie zamówić jeszcze tutaj https://e-kwiaciarz.pl/polska/mazowieckie-wojewodztwo/kwiaciarnia-internetowa-warszawa.html. Pilna wysyłka więc nie ma obawy, że nie zdążymy ofiarować kwiatów :)

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*