Jak Facebook zmienia polskie firmy?

smartphone-586903_1280

Ostatnie lata to wielki triumf mediów społecznościowych. Dopiero od niedawna można przecież o nich w ogóle mówić, a już zyskały one ogromną popularność na całym świecie. Nie jest wcale prawdą, że są one przeznaczone jedynie dla ludzi młodych. Korzystają z nich również osoby dojrzałe i starsze. Co ważne, w stronę mediów społecznościowych z coraz większym zainteresowaniem spoglądają także przedsiębiorcy. Dla nich jest to doskonałe narzędzie do promocji firmy oraz pozyskiwania nowych klientów.

Produkt Marka Zuckerberga

Najpopularniejszym i najbardziej znanym portalem społecznościowym jest oczywiście Facebook. Serwis założony przez Marka Zuckerberga skupia już około miliarda osób z całego świata. Użytkownicy ci najczęściej logują się kilka razy dziennie sprawdzając tym samym co dzieje się u swoich znajomych. Dla przedsiębiorców oferujących swoje towary i usługi na rynku globalnym to wymarzone narzędzie docierania do nowych klientów. Ale także firmy, które działają lokalnie nie powinny bagatelizować Facebooka, gdyż pozwala on doskonale się wypromować. Co ważne, dzięki niemu możliwe staje się także poznawanie gustów swoich potencjalnych klientów.

Również polskie firmy coraz częściej korzystają z tego portalu

Zakładają one tam swoje profile, na których udostępniają rozmaite informacje dotyczące nie tylko oferty handlowej. Pokazują bowiem zdjęcia i filmy z rozmaitych wydarzeń, wstawiają zapowiedzi premier ich najnowszych produktów, dzięki czemu podgrzewają atmosferę tego wydarzenia. Nierzadko materiały udostępniane przez przedsiębiorców to treści wysokiej jakości, które niekiedy budzą wręcz zachwyt wśród oglądających. Użytkownicy Facebooka z kolei mogą nie tylko odwiedzać poszczególne profile firmowe. Mogą oni kliknąć w specjalny przycisk o nazwie „Lubię to” dając tym samym wyraźny sygnał, że utożsamiają się z daną firmą bądź konkretnym produktem. Oferta Facebook-a jest skierowana również dla osób, które zamiast zlecić pozycjonowanie własnej strony, wolą skorzystać z płatnych reklam.

Facebook zmienia również sposób myślenia wielu przedsiębiorców

Otóż muszą oni dostosować się do zwyczajów, głównie młodych ludzi, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez zalogowania się na portalu.

Dzięki temu, że przedsiębiorcy są stale obserwowani na portalu przez miliony konsumentów, pragną wypadać jak najlepiej w ich oczach. Stąd też włączają się oni w różnego rodzaju akcje charytatywne. Ponadto, użytkownicy Facebooka nierzadko potrafią zaprotestować na portalu przeciwko polityce firmy, która jest niezgodna z ich poglądami. Dotyczy to głównie firm, które unikają płacenia podatków w Polsce lub stosują niewłaściwe traktowanie swoich pracowników.

Trzeba jednak pamiętać, że Facebook to nie tylko doskonałe narzędzie do promocji swojej firmy.

To również sposobność do tego, by nawiązywać nowe kontakty biznesowe. Na Facebooku bez problemu można bowiem znaleźć innych przedsiębiorców z tej samej lub pokrewnej branży, z którymi można nawiązać współpracę. Jedyną rzeczą, którą trzeba zrobić, to tylko napisać do nich wiadomość.

Facebook ma jeszcze jedną ogromną zaletę

Mianowicie, portal ten właściwie nie zna granic. Stąd też niektóre polskie firmy przygotowują również anglojęzyczną wersję swojego profilu, dzięki czemu trafiają do znacznie większego grona odbiorców (zakładając, że nie interesuje ich pozycjonowanie własnej witryny). Pozwala to na rozpoznanie nowych rynków i ocenę czy w danym kraju byłby popyt na oferowane towary lub usługi. Po zbadaniu specyficznych gustów konsumentów z danego regionu firmy mają ułatwione zadanie przy wejściu na tamtejszy rynek. Wiedzą już bowiem czym potencjalni klienci mogą być zainteresowani.

Facebook to narzędzie, o którym przedsiębiorcy jeszcze kilkanaście lat temu mogli tylko pomarzyć. Mogą oni teraz docierać do milionów potencjalnych klientów na całym świecie nie wychodząc przy tym z własnego biura. Jakiś czas temu byłoby to po prostu nie do pomyślenia. No cóż, świat się zmienia i warunki prowadzenia biznesu również.

Artykuł opracował serwis internetowy, na którym możesz zamówić promocje, pozycjonowanie oraz optymalizację  dla swojej witryny internetowej.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*