Wakacje w Indonezji – dlaczego warto wybrać właśnie ten kierunek?

holiday-2880261_640

Nie da się znaleźć drugiego takiego miejsca na naszej planecie, jak Indonezja. Zachwyca ona podróżnych przyrodą, architekturą oraz bogactwem swej kultury. Indonezja to miejsce, gdzie można jechać na wakacje każdego roku, a i tak będziemy odkrywać coraz to ciekawsze atrakcje.

Jeśli naszym wyborem będzie Indonezja wakacje będą na pewno udane, a warto w pierwszej kolejności postawić na Bali, czyli miejscowość słynącą z zielonych tarasów ryżowych, buddyjskich świątyń, małpich gajów i urokliwych plaż. Kuszącym miejscem nieopodal jest Lombok, czyli wyjątkowe plaże, biosfera i krajobrazy. Ciekawą propozycją jest również Jawa, która jest wyspą wulkanów i świątyń – największą w całym kraju. Mniejsze wyspy wcale nie narzekają na brak zainteresowania. Gili, Cubadak oraz Komodo to miejsca, które naprawdę zasługują na obszerne i barwne opisy. Pomysłów na spędzenie czasu w Indonezji nie brakuje, aczkolwiek jest coś cos przyciąga tutaj turystów najbardziej.

Wakacje w Indonezji, czyli wypoczynek na najpiękniejszych plażach na świecie

Poszukiwanie tej najładniejszej plaży w tak wyspiarskim kraju jak Indonezja, to nie lada wyzwanie. Mamy tutaj aż 18 tysięcy wysp, dlatego nie sposób odwiedzić je wszystkie. Niektórzy są jednak zdania, że da się wyłonić te najpiękniejsze plaże, a znajdują się one na najmniejszych wysepkach, takich jak np. Gili.

Uważa się, że Gili Meno to ulubiona wyspa nowożeńców, ponieważ jest tutaj spokojnie, a za razem romantycznie, ponieważ turystów zachwycają przepiękne, rozlewające się po całym horyzoncie zachody słońca. Wyspa ta jest zupełnie wolna od samochodów i dróg, dlatego na każdym kroku spotkamy tutaj osoby spacerujące oraz jeżdżące na quadach. Bardzo popularne są tutaj sporty wodne. Nurkowanie odbywa się w krystalicznie czystej wodzie, a obecne tam rafy koralowe są wyjątkowo przyjemne. Jeśli nawet znudzi się nam powolne tempo życia i senna atmosfera tej wyspy, zawsze można odwiedzić tętniące życiem Gili Trawangan.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*