Implanty zębów Kraków – postępowanie po zabiegu implantacji

diana-polekhina-fmB7IdFjhTM-unsplash

Jeśli czeka Cię zabieg implantacji zębów, na pewno chodzi Ci po głowie mnóstwo pytań związanych z tym procesem i zastanawiasz się, jakie są zalecenie po zabiegu. Z całą pewnością doświadczeni lekarze w Klinice Implantis w Krakowie wyjaśniają szczegółowo krok po kroku całe zagadnienie i przebieg procesu, ale warto odpowiednio wcześniej zapoznać się z zaleceniami dotyczącymi postępowania po zabiegu, aby wszystko przebiegło sprawnie, a proces osteointegracji, czyli połączenia implantu z kością przebiegł pomyślnie i najszybciej jak to możliwe. Sam zabieg implantacji nie jest bolesny i jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, ale w momencie, kiedy znieczulenie ustąpi po paru godzinach, może pojawić się ból zęba. Dlatego najlepiej już wcześniej, przed zabiegiem zabezpieczyć się i zaopatrzyć w środki przeciwbólowe, które przepisze chirurg szczękowo-twarzowy lub lekarz stomatolog. Implanty zębów Kraków i proces ich zakładania jest dość długi, ale pod okiem specjalistów bezpieczny i satysfakcjonujący.

Po zabiegu implantacji zębów wskazówki krok po kroku

Trzeba być przygotowanym na to, że po zabiegu założenia implantów może wystąpić krwawienie. Przede wszystkim nie panikujmy. Przez dwie godziny przytrzymajmy opatrunek w zębach i nie wypluwajmy gwałtownie żadnych płynów, aby nie robić niepotrzebnego ciśnienia w jamie ustnej. Nie dotykajmy też okolicy zabiegowej językiem – w ten sposób ją podrażniać. Kiedy krwawienie nie ustąpi po dwóch godzinach lub przybiera na sile, warto będzie skonsultować się z lekarzem.

Jeśli chodzi o wszelkie leki przeciwbólowe oraz antybiotyki bierzmy je zgodnie z tym, co przepisał nam lekarz. Nie zwiększamy sobie samodzielnie dawek. Może to mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Jeśli kiedykolwiek mieliście wyrywane zęby mądrości – ósemki na pewno korzystaliście z różnych kompresów chłodzących. W tym przypadku również zdadzą one świetnie egzamin. To niezwykle ekonomiczny i bardzo prosty sposób, który dodatkowo przyniesie nam ulgę i ustąpienie dolegliwości bólowych, a także zapobiegnie powstawaniu opuchlizny.

Ważna wskazówka – lód przykładamy co pięć minut na chwilę. Nie musimy go przykładać cały czas. Kolejna istotna rzecz to używki – nie powinniśmy pić alkoholu ani palić papierosów przez minimum miesiąc po zabiegu. Jeśli palimy na co dzień, zabieg może być dobrym pretekstem do tego, żeby rzucić niezdrowy nawyk. Tydzień po zabiegu najlepiej jest tylko płynne produkty, dobrym pomysłem będzie przygotowanie sobie zup krem z różnych warzyw, które nie wymagają gryzienia, a są pożywne i zdrowe. Na pewno zastanawiacie się również nad myciem zębów. Pierwszy tydzień absolutnie nie używamy szczoteczki do zębów – możemy przepłukiwać buzię kilka razy dziennie płynem antybakteryjnym – zwłaszcza po posiłkach. Kilka dni po zabiegu warto zrobić przerwę od pracy i odpoczywać. Unikajmy stresu i gorących kąpieli, czyli wszystkiego, co może podnieść ciśnienie tętnicze krwi i temperaturę naszego ciała. Dajmy sobie czas na rekonwalescencję.

Witamina D3 – niezbędna, aby implanty zębów Kraków dobrze się przyjęły

Ostatnia bardzo ważna wskazówka, którą na pewno poruszą specjaliści z https://implantis.krakow.pl/implanty-zebow/. Wpływ witaminy D3 na implanty zębów Kraków jest nieoceniony. Poziom tej witaminy powinien wynosić powyżej 35 ng/l, aby nastąpiła integracja implantu z tkanką kostną. Aby uniknąć niepowodzenia zabiegu, lekarz może przepisać suplementację, ale sami też możemy zadbać już wcześniej o odpowiedni poziom tej witaminy we krwi. Zadbajmy o dietę bogatą w ryby, grzyby, nabiał i jaja. Warto wiedzieć, że ta witamina jest dobrze rozpuszczalna w tłuszczach. Do tego możemy uzupełniać dietę o tabletki z witaminą D3 – najlepiej w połączeniu z witaminą E i K oraz możemy skorzystać w miarę możliwości z kąpieli słonecznych, które są najlepszym naturalnym źródłem tej witaminy. Ta witamina pomaga wchłaniać wapń w jelitach i jest podstawowym składnikiem kości i zębów.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*