Hala ze stali czy murowana – kilka rozwiązań dla dużych przedsiębiorstw

25557-70x180-industrial-alberta-3-1

Duże firmy prędzej czy później stoją przed koniecznością powiększenia swojej powierzchni. Jeśli potrzebują pomieszczeń magazynowych, biurowych czy zaplecza logistycznego, przedsiębiorcy często decydują się na wybudowanie hali. Obecnie w budownictwie dużym powodzeniem cieszą się hale stalowe, które mają wiele zalet i są doskonałą alternatywą dla hal murowanych.

Hale stalowe przeważają nad murowanymi przede wszystkim pod względem szybkości ich stawiania. Średniej wielkości halę stalową o prostej i nieskomplikowanej konstrukcji można postawić już w trzy tygodnie. Tymczasem na budowę hali murowanej o takiej samej wielkości potrzeba około 4-5 miesięcy. Firma, której szybko zależy na dodatkowej przestrzeni, powinna więc wybrać halę stalową, do której będzie mogła przeprowadzić się w krótkim czasie. Oczywiście, trzeba pamiętać, że ostateczny czas budowy jest uzależniony od wielu czynników – nie tylko od wielkości hali, ale również rodzaju wyposażenia czy wykończenia. Nawet najbardziej skomplikowana hala nie powstaje jednak dłużej niż w czasie kilku tygodni.

Niższe koszty realizacji i eksploatacji

Dużą zaletą hal stalowych jest też niższy koszt ich wybudowania, co sprawia, że przedsiębiorcy coraz chętniej decydują się na takie rozwiązanie. Owszem, może pojawić się argument, że hala murowana będzie bardziej wytrzymała i trwała. Tymczasem nowoczesne hale stalowe pod względem trwałości również są obiektami długowiecznymi i nie wymagają żadnych remontów czy prac naprawczych. Takie hale najczęściej wykonywane są z bardzo wytrzymałej płyty warstwowej, którą są obudowane. Sama stal jest wykorzystywana zwykle do stworzenia konstrukcji budynku. Co więcej, stalowa konstrukcja jest zabezpieczona różnego rodzaju powłokami wzmacniającymi, nie ma więc obaw, że hala ulegnie jakiemuś uszkodzeniu pod wpływem obciążeń czy kiepskiej pogody.

Dobry wykonawca to gwarancja jakości

Hale stalowe są również tańsze pod względem późniejszej eksploatacji, a w razie potrzeby ich przestrzeń można organizować na wiele sposobów. Dla większego i mniejszego biznesu hale stalowe są więc bardzo dobrym rozwiązaniem, zarówno pod względem jakości, jak i kosztów wykonania i eksploatacji obiektu. Oczywiście, pod warunkiem, że hala będzie zrealizowana przez doświadczonego wykonawcę. Sprawdzoną ofertę wykonania różnego rodzaju obiektów stalowych można znaleźć na rexbud.com.pl. Firma oferuje projektowanie i wykonanie hal stalowych o różnych gabarytach i różnym stopniu trudności. Wieloletnie doświadczenie, profesjonalna ekipa, wykorzystanie najlepszych materiałów budowlanych, a także dokładność i staranność przeprowadzanych prac to dla inwestora gwarancja, że hala będzie spełniała nie tylko wszystkie jego oczekiwania, ale również wszelkie wymogi narzucane przez prawo budowlane. Inwestując w usługi sprawdzonego wykonawcy można zaoszczędzić sporo czasu i nerwów oraz mieć pewność, że hala stalowa powstanie na czas i zgodnie z planem.

Źródło: rexbud.com.pl

Artykuł opracowano we współpracy z Industrial

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*