Sprawa w sądzie poza granicami kraju – jaki prawnik może nas reprezentować?

court-144090_640

W dzisiejszych czasach granice pomiędzy państwami często są mocno rozmyte. Coraz więcej osób pracuje za granicą, tam żyje, tam też miewa problemy przed sądem. W takiej sytuacji trzeba zadbać o to, by reprezentował nasz doświadczony prawnik. Problemem może być bowiem nie tylko nieznajomość przepisów, ale również bariera językowa.

Gdy mamy sprawę w sądzie za granicą, często nie znamy języka na tyle, by swobodnie wypowiadać się w sprawach wymagających znajomości terminów prawniczych. Związane z tym są też problemy z pisaniem pism procesowych czy załatwianiem różnych spraw. Jeśli chodzi o wybór prawnika, mamy kilka możliwości. Możemy zdecydować się na pomoc prawną na miejscu. To dobre rozwiązanie, jeśli zależy nam na czasie. Nawet za granicą możemy w wielu miejscach znaleźć polskie kancelarie, które zajmują się obsługą prawną Polaków. Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z polskiej kancelarii działającej w Polsce. Sporo jest takich, które specjalizują się w obsłudze spraw za granicą. Oczywiście, muszą mieć do tego odpowiednie kwalifikacje i kompetencje – nie każdy prawnik działający w Polsce ma prawo reprezentowania swoich klientów przez zagranicznymi sądami.

Koszty mogą być wysokie

Reprezentowanie klienta przed zagranicznym sądem to dla prawnika sporo dodatkowej pracy związanej z pisaniem dokumentów w obcym języku czy też pojawieniem się na rozprawie. Klienci muszą więc mieć świadomość, że takie usługi mogą być kosztowne. W tej kwestii jednak lepiej nie szukać oszczędności, gdyż możemy trafić na tanią kancelarię, która niewiele będzie mogła zdziałać w naszej sprawie. Jeśli potrzebujemy prawnika do zagranicznej sprawy sądowej, szukajmy wśród kancelarii, które mają doświadczenie w tego rodzaju działalności, cieszą się dobrymi opiniami i przede wszystkim mają spory odsetek wygranych spraw. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że także nasza sprawa ma duże szanse powodzenia. Poszukiwania prawnika warto rozpocząć od razu, gdy wiemy, że sprawa za granicą zakończy się w sądzie. Im więcej czasu będzie miał prawnik, tym większe będzie miał pole manewru. Będzie też mógł dokładnie przygotować się do sprawy, a co za tym idzie, większa będzie pewność jej wygranej.

Jak szukać dobrego prawnika?

Jeśli szukamy prawnika, stawiajmy przede wszystkim na kompetencje, doświadczenie, wysoki poziom usług oraz oczywiście na specjalizację, która nas interesuje. W przypadku spraw, które mają swój finał w sądzie, prawnik musi być naprawdę doświadczony i solidny. Nie należy więc kierować się przy wyborze ceną usług. Najniższe ceny, także w przypadku usług prawnych, oznaczają zwykle niezbyt wysoką jakość. Niskie stawki mają początkujący prawnicy, osoby, które nie mają zbyt dużego doświadczenia w reprezentowaniu klientów przed sądem. Nie warto więc dla oszczędności ryzykować przegrania sprawy, która z innym, doświadczonym adwokatem byłaby wygrana. Adwokat Gdańsk to dobra opcja dla klientów, którym zależy na wysokich kwalifikacjach, doświadczeniu i odpowiednim poziomie obsługi. Wybierając profesjonalnego adwokata, specjalizującego się w konkretnej dziedzinie, możemy spać spokojnie. Specjalista zadba o to, by nasza sprawa sądowa zakończyła się po naszej myśli.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*