Gdzie szukać pracowników?

Human Resources Management Concept

Osobom z zewnątrz wydaje się, że skoro wskaźnik bezrobocia jest tak wysoki, to ze znalezieniem pracowników nie powinno być problemu. Niestety, doświadczenie wielu pracodawców pokazuje, że proces rekrutacji zazwyczaj trwa długo i jest bardzo mozolny, a do tego często wcale nie kończy się sukcesem. Nie wiesz jak skutecznie szukać pracowników? Kilka podpowiedzi znajdziesz w tekście poniżej.

E-recruting

„W internecie można teraz znaleźć dosłownie wszystko” – wielokrotnie słyszałeś to stwierdzenie? Nie bez przyczyny, bo jest w nim sporo prawdy, zwłaszcza jeśli chodzi o rekrutację pracowników. Dlaczego? Dzięki sieci masz co najmniej kilka opcji. Po pierwsze, możesz skorzystać z specjalistycznych portali, na których można zamieszczać ogłoszenia. Dzięki temu, w szybki sposób dotrzesz do osób aktualnie poszukujących pracy lub rozglądających się za zmianą tej dotychczasowej. Po drugie, masz do dyspozycji portale społecznościowe – Facebook, Twitter, Instagram oraz specjalistyczne Linkedin i GoldenLine – na których informacje rozchodzą się w bardzo szybkim tempie. Pamiętaj jednak, że aby być atrakcyjnym dla odbiorców, musisz regularnie prowadzić na nich konta – aktualizować treści, „wrzucać” linki do branżowych nowinek. W ten sposób masz szansę pozyskać stałe grono odbiorców śledzących Twój profil i przekazujących Twoje ogłoszenia dalej.

Agencja pracy

Nie masz czasu na rekrutację? Zleć to agencji pracy, np. GPPeople. Dlaczego warto? Oprócz wspomnianej oszczędności czasu, takie rozwiązanie jest po prostu wygodne. Agencje przygotowują dla Ciebie specjalną bazę kandydatów, dzięki czemu cały proces rekrutacji masz pod kontrolą. Do tego, decydując się na współpracę z agencją możesz być pewien, że wszystko będzie odbywało się w pełnej dyskrecji – agencje w swoich ogłoszeniach lub rozmowach z pracownikami nie muszą ujawniać ostatecznego zleceniodawcy. Czy to dobre tylko dla firm poszukujących pracowników fizycznych lub niewykwalifikowanych? Niekoniecznie. Coraz więcej agencji przeprowadza też rekrutacje stałe, gdzie grupą docelową są specjaliści z wybranych dziedzin. Do tego zajmują się też pozyskiwaniem pracowników z zagranicy, np. z Ukrainy.

Dni otwarte i Targi Pracy

Wcześniejsze metody zawiodły? Zawsze możesz zorganizować w swojej firmie dzień otwarty lub wziąć udział jako wystawca w organizowanych przez Urzędy Miasta lub uczelnie targach pracy. W ten sposób masz szansę „na żywo” porozmawiać z pracownikami, którzy zainteresowani są pracą w Twojej firmie, tym samym dokładnie wyjaśniając im specyfikę przedsiębiorstwa i obowiązki wynikające z podjęcia pracy na określonym stanowisku. To też dobra okazja dla Ciebie, żeby samodzielnie ocenić potencjalnego pracownika.

1 odpowiedzi "Gdzie szukać pracowników?"

  1. Zlecenie rekrutacji Agencji pracy Eurokadra to dla firmy oszczędność czasu i gwarancja, że znajdzie najlepszych pracowników.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*