Panele fotowoltaiczne – dlaczego warto się zdecydować? 

23 fotowoltaika_800x600

Na wielu dachach budynków mieszkalnych i usługowych można zauważyć panele fotowoltaiczne. Jesteś właścicielem domu jednorodzinnego? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem na temat korzyści płynącej z inwestycji w systemy solarne.

Każdy właściciel domu wie, jak wiele kosztów pociąga za sobą regularne zapewnianie ciepłej wody użytkowej oraz zasilanie instalacji centralnego ogrzewania. Sama energia elektryczna w Polsce też do najtańszych nie należy, a możemy się spodziewać kolejnych podwyżek cen. Inwestycja w odnawialne źródła energii jest dobrym sposobem na optymalizację kosztów związanych z utrzymaniem mieszkania.

Fotowoltaika – na czym to polega?

W naszym społeczeństwie nauczyliśmy się po mistrzowsku wręcz wykorzystać najróżniejsze paliwa kopalne takie jak węgiel, drewno, gaz ziemny czy ropa. Paliwa tego typu mają niestety bardzo poważną wadę – ich zasoby bardzo wolno się regenerują. Naukowcy już od wielu lat alarmują, że ludzkość dużo szybko, o wiele za szybko eksploatuje tego typu złoża w porównaniu z tym ile czasu potrzebują one na regenerację. Na szczęście paliwa kopalne to nie jedyne źródło energii jaką dostarcza nam natura. Wszędzie dookoła nas tak naprawdę mnóstwo jest ogromnych ilości energii – dociera ona do nas chociażby wraz z promieniami słonecznymi. Naukowcy oszacowali, że aktualnie ludzkość wykorzystuje docierającą do powierzchni Ziemi energię słoneczną w wysokości zaledwie 0,02%. Zdecydowana większość docierającej do nas darmowej energii słonecznej ucieka w postaci energii cieplnej w przestrzeń kosmiczną. A zatem na naszej planecie nie brakuje energii. My po prostu nie potrafimy jej do końca wykorzystywać dla naszego pożytku. Panele fotowoltaiczne są urządzeniami, które pozwalają przekonwertować energię skumulowaną w promieniach słonecznych na znaną nam energię elektryczną, a tą z kolei potrafimy wykorzystywać na najróżniejsze sposoby.

Dzięki rozmaitym dotacjom na montaż urządzeń korzystających z odnawialnych źródeł energii obecnie na instalację fotowoltaiczną może sobie pozwolić bardzo wielu właścicieli domów. Warto wiedzieć, że inwestycja w fotowoltaikę to nie tylko oszczędność funduszy. To także nasz bezpośredni wkład w niwelowaniu globalnej emisji gazów cieplarnianych. Im więcej korzysta się z odnawialnych źródeł energii, tym skuteczniej wykorzystuje się paliwa kopalne.

Z indywidualnego punktu widzenia pojedynczego gospodarstwa domowego istotna jest też pewna niezależność energetyczna. Montując panele fotowoltaiczne jakby nie patrzeć wyposażamy się w niezależne, należące do nas samych źródło energii elektrycznej. Daje to pewną dozę bezpieczeństwa energetycznego. Okresowe braki energii elektrycznej w typowej sieci energetycznej nie będą nam straszne, ponieważ niewielkie jej zasoby możemy wygenerować sami.

Oferujemy profesjonalny montaż oraz serwis instalacji fotowoltaicznych na terenie Trzebnicy oraz okolic miejscowości Obornki Śląskie. Realizujemy także zlecenia we Wrocławiu.

Kormas Piotr Stelmach
Elektryk Trzebnica
Telefon: 669 337 132
Mail: kontakt@kormas.pl

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*