Drukarnia 5m i uv – dużo więcej niż konwencjonalny druk!

road-3040820_960_720

Podczas gdy konwencjonalny druk pozwala na naturalne wysychanie atramentu na papierze, druk UV ma swój własny, unikalny proces. Po pierwsze, zamiast tradycyjnych farb na bazie rozpuszczalników drukarnia 5 m stosuje tusze UV.

Podczas gdy konwencjonalny druk pozwala na naturalne wyschnięcie atramentu na papierze, druk UV – lub druk ultrafioletowy – ma swój unikalny proces. Stosuje się specjalne tusze UV, w przeciwieństwie do tradycyjnych farb rozpuszczalnikowych, które suszy się za pomocą światła ultrafioletowego. W przypadku farb rozpuszczalnikowych rozpuszczalniki odparowują do powietrza, podczas gdy papier pochłania atrament. Istnieje wiele powodów, dla których drukowanie UV banerów 5m jest bardziej korzystne.

Co to jest druk UV i jak możesz z niego skorzystać?

Zalety druku UV

Drukuj na większości materiałów

Przede wszystkim druk banerów UV jest lepszy dla środowiska, ponieważ żadne rozpuszczalniki nie są uwalniane do powietrza, co pomaga Twojej firmie zmniejszyć emisje. Kolejną zaletą jest możliwość drukowania na materiałach nieporowatych, takich jak:

  • plastik
  • szkło
  • metale

Zasadniczo, jeśli można dopasować materiał do prasy drukarskiej, można na nim drukować atramentem UV.

Druk banerów uv jest szybszy niż konwencjonalne drukowanie

offset lakierowanie hybrydoweOprócz wyżej wymienionych, istnieje kilka innych głównych korzyści tego wyjątkowego procesu drukowania. Po pierwsze, jest znacznie szybszy niż konwencjonalny druk. Nie musisz już czekać na wyschnięcie atramentu na druku banerów 5m, ponieważ atrament UV wysycha w procesie fotomechanicznym. Jest niemal natychmiastowy, więc możesz zrobić więcej w krótszym czasie.

Ekonomiczny druk wielkoformatowy uv

Z tego powodu druk UV jest również niezwykle opłacalną metodą. Pomyśl o tym; wyraźnie oszczędzasz pieniądze dzięki szybszym czasom schnięcia. Jednakże można również uzyskać duże oszczędności, eliminując potrzebę stosowania powłok wodnych, które są niezbędne, aby konwencjonalny atrament wysychał szybciej i nie rozmazywał się. Drukarnia banerów UV nie wymaga żadnych powłok.

Żywe wykończenie jakie daje drukarnia wielkoformatowa

Ponadto druk UV często zapewnia bardziej żywe wykończenie, ponieważ światła UV nie dają atramentowi czasu na zanurzenie się w papierze. Fotorealistyczny druk jest więcej niż możliwy do osiągnięcia, więc niezależnie od tego, czy tworzysz zewnętrzne banery wielkoformatowe, czy stos pięknych wizytówek, Twoi klienci z pewnością będą zadowoleni z ostatecznego wyniku.
Zmiany w branży druku UV

Druk UV cieszy się obecnie gwałtownym wzrostem, przekształcając się z technologii niszowej w coś, co powinny wykorzystać wszystkie drukarki komercyjne – poczytaj o tym więcej tutaj eye-design.net.pl. Farby UV i procesy drukowania ewoluują cały czas i stają się coraz bardziej popularne w określonych sektorach, takich jak branża druków wielkoformatowych.

Wybierz się na spacer główną ulicą, a zauważysz, że plakaty w sklepach stają się coraz bardziej atrakcyjne i ekskluzywne. Dzieje się tak dlatego, że drukarki UV są teraz w stanie tworzyć grafikę o bardzo wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu jakość druku jest znacznie lepsza niż kiedykolwiek w przypadku bardziej tradycyjnych metod drukowania, takich jak sitodruk.

[TB]

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*