Drukarka solwentowa 3,2 – wydruki wielkoformatowe

drukarka solwentowa 3,2

Poszukujesz najlepszego sposobu na wydrukowanie wielkogabarytowych materiałów? Nie ma lepszej metody niż drukarka solwentowa 3,2, która bez trudu poradzi sobie z bardzo dużymi projektami. Planujesz wydrukować billboard lub reklamę na plandece? Dowiedz się, jak działa taka drukarka i gdzie szukać tego typu usług.

Drukarka solwentowa 3,2 – jak działa?

Drukarka solwentowa 3,2 to urządzenie drukujące, nazywane również ploterem solwentowym, które do druku używa specjalnej farby. Farba ta nazywana jest solwentową i ma silne właściwości przenikania w głąb materiałów, na które jest nadrukowywana. Dzięki temu druk tą technologią wyróżnia się precyzją oraz trwałością. Właśnie dzięki tym dwóm cechom technologia druku solwentowego staje coraz bardziej popularna i powoli wypiera tradycyjne formy drukowania atramentem.

Drukarki solwentowe mogą mieć różne wymiary, ze względu na ich przeznaczenie. Ta o rozmiarze 3,2 m jest urządzeniem dedykowanym do druków wielkogabarytowych, a więc billboardów, flag, kasetonów i plandek reklamowych. Zastosowanie jest bardzo szerokie i pozwala na realizację często skomplikowanych projektów.

Gdzie szukać usług drukarki solwentowej 3,2?

Usługi druku solwentowego świadczyć będą najczęściej firmy poligraficzne, czasami agencje reklamowe oraz punkty ksero. Jeżeli jednak chcemy wydrukować, np. billboard to drukarka solwentowa 3,2 będzie do tego najlepsza. W takim przypadku poszukiwania usług tego typu powinniśmy rozpocząć w Internecie. Jest to najszybsza metoda znalezienia interesujących nas firm w naszej okolicy.

Korzystając z wyszukiwarki internetowej, w łatwy sposób możemy prześledzić dostępne oferty. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie firmy poligraficzne wyszczególniają na stronach firmowych metody druku, z jakich korzystają. W takich przypadku warto również zadzwonić do kilku usługodawców w okolicy i zapytać, o dostępne metody druku.

Warto również w ramach poszukiwań poprosić o rekomendacje znajomych i rodzinę, którzy być może korzystali z tego typu usług. Pomocne będzie również skorzystanie z grup biznesowych w mediach społecznościowych lub tematycznych formach. Możliwe, że dzięki temu niektóre firmy oferujące druk solwentowy, same się do nas zgłoszą.

Drukarka solwentowa 3,2 – cena usług

 

Cena druku solwentowego będzie zależeć od kilku czynników. Przede wszystkim od wielkości wydruku. Firma przed wyceną może nas również poprosić o takie informacje, jak materiał, na którym ma być wydrukowany projekt, liczbę sztuk oraz kolor. Na podstawie tych kilku danych profesjonalne firmy są w stanie oszacować koszt wydruku partii lub jednej sztuki.

Druk solwentowy nie należy do najtańszych metod druku materiałów reklamowych. Wynika to przede wszystkim z innowacyjności tej metody, wysokich kosztów zakupu urządzenia. Jedna za druk tego typu naprawdę warto zapłacić. Przede wszystkim dlatego, że będzie on wyjątkowo trwały i precyzyjnie wykonany. Planując dłuższą kampanię reklamową przy użyciu zewnętrznych nośników informacji, inwestycja w dobrej jakości wydruk na pewno nam się opłaci.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*