Spory dotyczące sprawiedliwego podziału majątku małżeńskiego- kto pomoże?

money-1721976_1280

Podział majątku to ważna rzecz. Po stwierdzeniu, że małżeństwa nie da się uratować i starając się o rozwód okazuje się, że proces podziału majątku i zobowiązań nagromadzonych w trakcie małżeństwa może być jednym z najtrudniejszych zadań. Oprócz rozważenia tego, co wniosłeś do małżeństwa, może okazać się trudne sprawiedliwe rozdzielenie długów i majątku nabytego w trakcie małżeństwa, szczególnie jeśli istniała znaczna dysproporcja w zarobkach lub wydatkach.

Natomiast adwokat Kraków podział majątku w kancelariach oferuje bogate doświadczenie klientom z całej Małopolski i nie tylko, którzy są zaangażowani w spory dotyczące sprawiedliwego podziału majątku małżeńskiego. Aby umówić się na bezpłatną wstępną konsultację w celu omówienia swoich obaw dotyczących dystrybucji majątku małżeńskiego, należy skontaktować się z biurem.

Doświadczeni prawnicy – podział majątku

W dobrych kancelariach ciężko się pracuje, aby szybko i skutecznie rozwiązywać spory dotyczące majątku małżeńskiego, wykorzystując w razie potrzeby posiadane umiejętności negocjacyjne i procesowe, aby pomóc uzyskać oczekiwane rezultaty. Przywiązuje się dużą wagę do komunikacji, upewniając się, że zebrane zostały wszystkie niezbędne informacje o sytuacji finansowej klienta, aby móc zastosować najlepszą strategię, która pomoże osiągnąć założone cele. Zawsze będą Cię w pełni informować o wszelkich wydarzeniach w Twojej sprawie, a także o Twoich opcjach i prawdopodobieństwie sukcesu, abyś mógł dokonywać świadomych wyborów, które są w Twoim najlepszym interesie.

Kiedy zatrudniasz adwokata do pomocy w rozwiązaniu sporu dotyczącego majątku małżeńskiego, zaczyna się to zwykle od sporządzenia szczegółowego zestawienia wszystkich aktywów i zobowiązań Twojego małżeństwa, w tym:

  • nieruchomości, takie jak główny dom, wakacyjny lub nieruchomość w oznaczonym czasie

  • mienie osobiste, w tym pojazdy, biżuterię, łodzie lub łodzie rekreacyjne, elektronikę i inne ważne aktywa osobiste

  • rachunki finansowe lub aktywa, w tym rachunki bankowe, akcje, obligacje, fundusze inwestycyjne i inne inwestycje.

  • fundusze emerytalne, odroczone odszkodowania, emerytury lub inne podobne programy

  • interesy gospodarcze, w tym aktywa biznesowe i dochody

  • długi małżeńskie, od kredytów hipotecznych przez karty kredytowe po pożyczki osobiste

Sprawiedliwy podział własności wymaga alokacji, która jest sprawiedliwa, ale niekoniecznie równa. Adwokat pomoże zidentyfikować wszystkie czynniki, które wpływają na prawa własności i obowiązek zaspokojenia długów małżeńskich, a także będzie pracować nad zawarciem umowy, która zapewni Ci sprawiedliwy udział w obu.

Skontaktuj się z dobrym adwokatem!

Najlepiej jeśli będzie to kancelaria, która zapewnia bezpłatną wstępną konsultację we wszystkich sprawach dotyczących podziału majątku małżeńskiego. Aby umówić się na spotkanie, skontaktuj się z nimi online lub zadzwoń. Zwykle są do dyspozycji 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Na życzenie dostępne są godziny wieczorne i weekendowe. Warto się tym zainteresować dokładniej.

Polecamy:
Klimatyzacja Warszawa – kilka wskazówek

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*