Dlaczego współcześni architekci tak kochają minimalistyczne wnętrza?

dining-room-3108037_960_720

Aby w dzisiejszych czasach zostać skutecznym architektem mogłoby wydawać się, iż należy zakochać się w czystych liniach, czystej funkcjonalności i minimalnej prostocie. Dlatego tak trudno jest wielu architektom zrozumieć, dlaczego większość klientów pozostaje tak przywiązana do swoich “tradycyjnych” domów. Jako aspirujący architekt musisz zrozumieć, że dla typowego nabywcy domu nowoczesny dom wydaje się “zimny” i “surowy”, a nawet “kliniczny”.

Ale nic nie może być dalsze od prawdy. Nowoczesny plan piętra, który architekci od początku wiernie wprowadzali, odkąd Frank Lloyd Wright po raz pierwszy wprowadził go na początku XX wieku, uwalnia pokoje od drzwi, pozwalając, by życie domu połączyło się w jedną, przewiewną, żywą przestrzeń.

Nowoczesne domy łączą ludzi – co jest w tym takiego zimnego?

Wciąż nie przekonany? Oto kilka powodów, dla których architekci kochają nowoczesny design – a jeśli myślisz o tym, aby zacząć od nowa i kupić nowy dom, to też ci się spodoba.

Kuchnia

Jedną z największych rewolucji w nowoczesnym projektowaniu domu jest “wyzwolenie” kuchni. Zamieniając kuchnię w otwartą przestrzeń życiową, sprawiamy iż staje się częścią codziennego życia i sercem domu. Ponadto, ponieważ są one tak widoczne, nowoczesne kuchnie mają wiele schowków (niezbędnych do przechowyania naczyń) i najnowocześniejszy sprzęt (aby móc się nim zgrabnie pochwalić).

Lekkość

Nowoczesne domy mają zazwyczaj w sobie dużo szkła (przez duże okna lub szklane drzwi), zalewają tym samym dom naturalnym światłem, podkreślając widoki i ułatwiając korzystanie z zewnątrz.

Przestrzeń

Nowoczesny projekt domu ma na celu maksymalizację przestrzeni, dzięki czemu nigdy nie będziesz czuć się w nim zbyt ciasno. Dodatkowo, im bardziej dom jest klimatyzowany, tym łatwiej jest oświetlić go naturalnym światłem.

Elastyczność

Względna prostota otwartego planu piętra oznacza, że ​​przestrzeń można dopasować według własnego uznania, być może również dzięki ruchomym meblom lub schowkom.

Osobowość

Podobnie jak otwarty plan daje większą elastyczność, daje także więcej miejsca, aby pokazać swoją osobowość. Prawdziwy urok nowoczesnego domu – tkwi w detalach:

  • sztuce,

  • meblach,

  • osobistych akcentach

co oznacza, że ​​jest to prawdziwe odbicie Ciebie, a nie kliniczna przestrzeń, w której ciężko jest się odnaleźć.

Każdy miłośnik designu będzie wiedział, że minimalizm jest coraz popularniejszym trendem wśród współczesnych projektantów wnętrz. Ale dlaczego minimalizm jest tak popularny? Dla tych, którzy mogą nie znać tego terminu, minimalizm jest koncepcją projektową, która rozbiera rzeczy do ich podstawowych zasad – krzesło będzie po prostu krzesłem, a nie krzesłem / uchwytem na kubek / rzeźbą. Minimalizm stara się wydobyć rdzeń naszych wnętrz, zwiększając ich funkcjonalność, jednocześnie minimalizując niepotrzebne szczegóły i dekoracje.

Minimalizm polega na przycinaniu często przesadnych trendów w nowoczesnym designie. W pełni minimalistyczny pokój będzie naturalnie pozbawiony bałaganu, ale minimalizm to także oszczędność pieniędzy.

Artykuł powstał we współpracy z ArtCore Design Projekty Wnętrz Tarnów

Zobacz również poradnik czy warto wynająć projektanta wnętrz? https://naszepokoje24.pl/czy-warto-skorzystac-z-uslug-profesjonalnego-projektanta-wnetrz/

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*