Dlaczego warto jest zostać nauczycielem? Poznaj mniej i bardziej oczywiste korzyści

teachlearn-banner

Nauczanie jest specjalnym powołaniem. To nie jest zadanie dostosowane do każdego. W rzeczywistości wiele nowych nauczycieli opuszcza tę ścieżkę kariery w ciągu pierwszych 3-5 lat nauczania. Jest jednak wiele nagród, które przychodzą wraz z tą opcją kariery. Oto kilka powodów, dla których zawód nauczyciela może być wspaniałym wyborem.

Sukcesy uczniów

Niestety, nie każdy uczeń odnosi sukces w swojej klasie. Jednak ten fakt nie powinien cię trzymać z dala od wiary, każdy student ma w sobie potencjał do osiągnięcia sukcesu. Ten potencjał jest tak ekscytujący – każdy nowy rok wnosi nowe wyzwania i nowe potencjalne sukcesy.

Ściśle związana z poprzednim akapitem jest to, że sukces ucznia jest tym, co prowadzi nauczycieli do kontynuowania nauki zawodu np. poprzez studia podyplomowe dla nauczycieli (więcej na stronie http://www.edulabor.pl/studia-podyplomowe-dla-nauczycieli/). Każdy student, który nie rozumie pojęcia, a następnie nauczyciel go tego nauczy może być radosnym powodem motywacji w tym zawodzie. A kiedy dotrzesz do tego ucznia, którego inni uznali jako niekompetentną jednostkę – zrozumiesz, że może to być warte tego bólu głowy, który odczuwałeś po przyjściu z pracy.

Nauka przedmiotu pomaga poznać temat

Nigdy nie nauczysz się tematu lepiej niż podczas nauczania. Nawet najlepsze studia podyplomowe ci tyle nie dadzą, często to właśnie dopiero pytania uczniów sprawiają, że nauczyciel zaczyna kopać głębiej bo chce dowiedzieć się więcej.

Program nauczania i plan lekcji

Jeśli masz pozytywne nastawienie i poczucie humoru, znajdziesz coś, z czego będziesz móc się pośmiać razem z uczniami każdego dnia. Czasami to będą głupie dowcipy, które wpleciesz w lekcje. Czasem będzie to żart, którym dzieci zdecydują podzielić się z tobą. I czasami uczniowie rozśmieszą cię do łez, nie zdając sobie sprawy z tego, co powiedzieli. Znajdź w pracy nauczyciela dobrą zabawę i ciesz się tym!

Wpływ na przyszłość

To może być dziwne, ale to prawda. Nauczyciele kształtują przyszłość każdego dnia w swojej klasie. W rzeczywistości jest to smutny fakt, że niektórzy z nauczycieli będą bardziej konsekwentnie codziennie interesować się uczniami niż ich rodzice – ale to daje dużą moc.

Dłuższa młodość

Spędzając czas z młodzieżą każdego dnia pomożesz sobie poszerzać wiedzę na temat aktualnych trendów i pomysłów. Pomaga to również pokonać międzypokoleniowe bariery.

Autonomia w klasie

Kiedy nauczyciel zamyka te drzwi każdego dnia i zaczyna nauczać, to właśnie on decyduje co się wydarzy. Niewiele miejsc pracy daje każdemu indywidualnie tyle miejsca na to, aby być tak twórczym i autonomicznym.

Jeśli masz dzieci, kalendarz szkolny zazwyczaj pozwoli Ci mieć w te same wolne, co Twoje dzieci. Co więcej, chociaż możesz przywieźć ze sobą do domu pracę, prawdopodobnie wracając do domu w tym samym czasie, co dzieci.

Bezpieczeństwo pracy

W wielu społecznościach nauczyciele są rzadkim „towarem”. Jest dość pewne, że będziesz mógł znaleźć pracę jako nauczyciel, chociaż być może będziesz musiał czekać do rozpoczęcia nowego roku szkolnego i być gotowym podróżować w obrębie okręgu szkolnego. Choć wymogi mogą się różnić w zależności od regionu, to i tak stosunkowo łatwo jest znaleźć nową pracę.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*