Dlaczego nauka angielskiego jest taka ważna?

szkoly-angielskiego

Wiadomo, że każdy z nas ma zupełnie inne potrzeby związane z nauką języka angielskiego, dlatego jego edukacja ma też inne znaczenie dla poszczególnych osób. Nie można odmówić, że stanowi on jedyny tak uniwersalny język, dzięki któremu będziesz w stanie porozumieć się prawie ze wszystkimi ludźmi na świecie, aczkolwiek tych zalet jest o wiele więcej. Spróbowaliśmy podzielić zapotrzebowanie do kształcenia na kilka kategorii wiekowych, które najlepiej odzwierciedlają konkretne korzyści z nauki angielskiego.

Dla dzieci i młodzieży

Właśnie dla nich najbardziej liczy się początek, a zatem pierwsze lata nauki, gdzie już większość przedszkoli prowadzi dodatkowe zajęcia z języka angielskiego czy też innego języka obcego. W tym czasie dzieci przyswajają najwięcej wiedzy, a ich mózg można przysłowiowo przyrównać do bardzo chłonnej gąbeczki, która zatrzymuje wszystkie te informacje na dłużej. Zatem takie pierwsze zajęcia mogą dać naprawdę wiele nie tylko jeśli chodzi o podstawy, ale również zaszczepić w najmłodszych pewne zainteresowanie, a w późniejszych latach może nawet pasję do lingwistyki.

Natomiast w przypadku młodzieży ważny jest moment szkolny, kiedy dzieci są oceniane podczas nauki angielskiego. W przypadku, gdy jako rodzic zauważysz pewne braki warto zapisać nastolatka na kurs języka angielskiego, by podszkolił swoje umiejętności i nie w miał w przyszłości większych problemów. Dla tej kategorii wiekowej angielski może przydać się nie tylko w szkole, ale i w późniejszym życiu dorosłym, dlatego tak istotna jest tutaj również rola rodzica, którego zadaniem jest zmotywowanie dziecka do nauki i przedstawienie mu wielu perspektyw z nią związanych.

Dla studentów

Wszystkie kierunki studiów wymagają znajomości języków obcych, gdzie odbywają się również zajęcia w formie lektoratów. Oczywiście najczęstszym wyborem wśród studentów jest angielski, gdyż wcześniej mieli z nim już bezpośrednią styczność. Przydaje się on jednak do czegoś więcej niż zaliczenia przedmiotu, a mianowicie jest też często wykorzystywany na zajęciach przy omawianiu różnych artykułów i tekstów zagranicznych, których zrozumienie możliwe jest wyłącznie w języku angielskim.

Co więcej, uczelnie organizują liczne wyjazdy zagraniczne czy też wymiany studenckie pomiędzy uczniami z różnych krajów, gdzie jednym z warunków uczestnictwa jest właśnie znajomość angielskiego na poziomie komunikatywnym, by być w stanie porozumieć się z innymi ludźmi na uczelni oraz zrozumieć poszczególne wykłady prowadzone również w tym samym języku. Wiele inicjatyw studenckich dotyczy płaszczyzny międzynarodowej, co daje później niesamowite możliwości i perspektywy kształcenia się za granicą, uzyskiwania stypendiów albo zdobycia pracy w firmie o internacjonalnym charakterze. Zatem jako student warto pomyśleć nad swoją przyszłością i zacząć szkolić język, póki nie jest za późno.

Dla dorosłych

Również dla osób dojrzałych znajdą się pewne korzyści nauki języka, ponieważ zawsze może znaleźć się dobry czas na uzupełnienie braków lub poznanie podstaw władania angielskim. Wystarczy zapisać się na dodatkowy kurs angielskiego w pobliży miejsca zamieszkania albo skorzystać z lekcji oferowanych przez zakład pracy, co również zdarza się w niektórych firmach.

Podwyższenie własnych kompetencji często jest traktowane jako sprawdzony i pewny sposób na awans z dotychczasowego stanowiska w pracy. Nawet będąc dorosłym, należy się rozwijać i kształcić, aby stawać się coraz bardziej konkurencyjnym dla swoich współpracowników. Doskonałym przykładem może być właśnie nauka języka, która może stanowić dla nich dość sporą barierę, aczkolwiek dla Ciebie będzie to jedynie formalność, która przybliży Cię do wyższej pozycji, a co za tym idzie również wyższej pensji. Ponadto warto być na bieżąco z nowoczesnymi technologiami i rozwiązaniami, które coraz częściej napływają do nas z zachodniej części świata, gdzie wszystkie podawane informacje znajdują się w języku angielskim.

więcej na speak-up.pl

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*