Dlaczego aktywność fizyczna po pracy jest tak ważna?

Wiadomości sportowe

W ciągu ostatnich lat coraz większą popularnością cieszy się zdrowe odżywianie, a baseny i siłownie przeżywają prawdziwe oblężenie. Mimo tak dużego zainteresowania byciem „fit” wciąż wiele osób uważa, że najlepszym sposobem na odpoczynek jest leżenie na kanapie i oglądanie telewizji. Okazuje się jednak, że dużo lepszy wpływ na ogólną kondycję pracowników ma aktywność fizyczna. Dlaczego warto poświęcić jej czas wolny?

Ruch pomaga walczyć ze stresem

Nie od dziś wiadomo, że aktywność fizyczna ma bardzo dobry wpływ na organizm. Niestety, wciąż wiele osób patrzy na ruch tylko przez pryzmat walki o wymarzoną sylwetkę i sposób na pozbycie się dodatkowych kilogramów. Nie da się ukryć – uprawianie sportów jest nieocenione podczas odchudzania i w celu zapobiegania chorobom układu kostnego oraz układu sercowo-naczyniowego. Niemniej jednak wpływ ruchu na organizm jest znacznie szerszy. Aktywność fizyczna pomaga w walce ze stresem. Trening jest fantastyczną odskocznią od codziennych obowiązków oraz sposobem na pobudzenie produkcji hormonów szczęścia – dlatego już nawet kilkudziesięciominutowy spacer po pracy usprawni pracę mózgu i przyczyni się do poprawy koncentracji.

Work–life balance

Ostatnio wiele mówi się o wypaleniu zawodowym – problem ten dotyczy coraz większej liczby Polaków. Równowaga między życiem prywatnym a zawodowym ma bardzo duże znaczenie – bez tego pracownicy popadają w apatię, a ich praca traci na jakości. Jednym ze sposobów na uniknięcie wypalenia jest właśnie aktywność fizyczna, która oprócz wspomnianych już wcześniej zalet, może też stać się hobby. Ogromny wpływ ruchu na pracę dostrzegają również pracodawcy. Renomowane firmy takie jak http://bridgestone-stargard.pl zachęcają swoich pracowników do uprawiania aktywności fizycznej, oferując m.in. dofinansowania na udział w imprezach sportowych czy wspierając uruchamianie pracowniczych drużyn sportowych.

Ruch dobry dla wszystkich pracowników

Przez wiele lat pokutowało przeświadczenie, że po pracy powinny intensywnie ruszać się tylko osoby pracujące „na siedząco”. Co prawda, wszyscy pracownicy biurowi, w trosce o kondycję kręgosłupa i serca powinni wprowadzić aktywność fizyczną do swojego planu dnia, niemniej jednak ruch w czasie wolnym to także coś dla pracowników fizycznych. Oczywiście, ze względu na zmęczenie wykonywanymi czynnościami nie będą oni potrzebowali w wolnym czasie ruszać się aż tak dużo, jak osoby przebywające wciąż w tej samej pozycji, ale aktywność z pewnością pozwoli im przełamać monotonię.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*