Depilacja woskiem i depilacja laserowa – najchętniej wybierane zabiegi kosmetyczne

depilacja-woskiem-i-depilacja-laserowa

Od wielu już lat depilacja owłosienia jest jednym z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych, na który decydują się nie tylko kobiety, lecz również mężczyźni. Możemy wyróżnić takie metody redukcji włosa, jak czasowa (usuwanie chemiczne i mechaniczne, w tym depilacja woskiem), które dają krótkotrwały efekt oraz technika trwała (np. depilacja laserowa), która umożliwia całkowite usunięcie owłosienia na kilka lat. Obecnie najchętniej wybierane zabiegi to depilacja za pomocą wosku i przy użyciu lasera. Na czym dokładnie polegają obie metody? Czym się różnią?

Depilacja woskiem – szybka redukcja owłosienia

Depilacja woskiem to bardzo szybka i efektowna technika usuwania owłosienia z okolic bikini, nóg, rąk, pleców, klatki piersiowej oraz spod pach. Zabieg polega na rozprowadzaniu ciepłego wosku po wybranych miejscach, zgodnie z kierunkiem rośnięcia włosów, po czym po jego zaschnięciu, zrywa się go zdecydowanym ruchem w kierunku przeciwnym do wzrostu włosków. Pozwala to usunąć owłosienie wraz z cebulkami.

Zdecydowaną zaletą depilacji włoskiem jest efekt gładkiej skóry zaraz po przeprowadzonym zabiegu. Metoda ta osłabia włoski, które po odrośnięciu są delikatniejsze i cieńsze, dlatego procedurę powtarza się, co 4-6 tygodni.

Depilacja woskiem – przeciwwskazania

Depilacja woskiem nie może zostać wykonana, gdy pacjent:

– ma żylaki lub zapalenie żył,

– boryka się z ropnymi stanami zapalnymi skóry,

– jest uczulony na wosk,

– ma rozszerzone naczynia włosowate,

– choruje na cukrzyce, epilepsję,

– jest w ciąży,

– ma na skórze świeże rany czy blizny.

Depilacja laserowa – trwały sposób usunięcia owłosienia

Depilacja laserowa to najskuteczniejsza metoda usunięcia owłosienia. Zabieg polega na niszczeniu cebulki włosa wraz z jej korzeniami za pomocą światła lasera. Energia wytwarzana przez urządzenie zostaje wchłonięta przez melaninę, co skutkuje nieodwracalnym uszkodzeniem mieszka włosowego. Aby uzyskać satysfakcjonujące efekty, specjalista musi ocenić rodzaj owłosienia oraz skórę pacjenta, po to by dobrać właściwą moc i czas trwania impulsu. Równie ważne jest regularne powtarzanie serii, co 4-10 tygodni, ponieważ laser może usunąć jedynie włosy będące w fazie wzrostu. Z tego powodu warto udać się do kliniki, w której pracują osoby z wieloletnim doświadczeniem. Depilacja laserowa Katowice w sprawdzonej klinice Beauty Medica przebiega szybko, a przy tym przynosi oczekiwane efekty.

Depilacja laserowa – jak przygotować się do zabiegu?

Aby móc poddać się depilacji laserowej należy na parę tygodni przed zabiegiem, nie stosować żadnych produktów depilacyjnych ani depilatora, nie opalać się oraz nie korzystać z solarium, a także nie przyjmować leków z retinoidami i ziół fotoalergicznych. Przed samą procedurą nie poleca się również robić mechanicznych peelingów.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania

Główne przeciwwskazania do zabiegu to:

– cukrzyca,

– padaczka,

– zbyt jasny kolor włosów,

– łuszczyca,

– stany zapalne,

– choroba nowotworowa,

– ciąża.

 

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*