Dekorator wnętrz – skąd czerpać pomysły do swojej pracy?

interior-designer-13-wondrous-interior-designer-at-work

Od dawna pasjonowało Cię urządzanie wnętrz. Zawsze coś chciałaś zmienić, coś odjąć, w zamian za to dodać coś innego. Wszystko jednak z wyczuciem dobrego gustu. Pełen profesjonalizm. Nic zatem dziwnego, iż wybrałaś zawód dekoratora wnętrz. Masz zawód, wykształcenie, ale co dalej?

Postaw na swoje

Żadna praca nie daje chyba tyle satysfakcji, jak taka, gdzie sami decydujemy o tym, co chcemy robić, jak mamy to robić i kiedy. W związku z powyższym wielu ludzi, którzy mają w ręku ciekawy zawód i głowę pełną pomysłów, wybierają ścieżkę kariery zawodowej, opartej na prowadzeniu działalności gospodarczej. Dlatego też nic nie stoi na przeszkodzie, byś i Ty uczyniła krok w tę stronę. W dużych miastach dekorator wnętrz ma naprawdę ręce pełne roboty. Jest wiele ścieżek w tym zawodzie: możesz dekorować sale, kościoły, domy, czy też biura. To zależy, w czym czujesz się najlepiej, która z powyższych ścieżek odpowiada Ci najbardziej. Jeżeli zdecydujesz się na dekorację domów, czy też biur pamiętaj, że Twój projekt musi być najlepszy.

I skąd tu wziąć pomysł?

wykańczanie wnętrz pod kluczKlienci są bardzo różni, mają różne gusta i oczekiwania. Niejednokrotnie marudzą, choć Ty widzisz koncepcję urządzenia ich domu, czy też biura zupełnie inaczej. Kiedy nadejdzie moment zwątpienia, bo trafi Ci się naprawdę trudny i uparty klient lub taki, który chce mieć coś co powali jego gości z nóg, zerknij po prostu do internetu. W sieci na dzień dzisiejszy jest całe zatrzęsienie sklepów i firm, które specjalizują się w sprzedaży, czy też produkcji mebli i dodatków w najprzeróżniejszych stylach.Zbadaj najpierw jakie gusta ma Twój klient, jakie kolory, czy też kształty go interesują, co lubi robić, gdzie bywać. To może być naprawdę wspaniały punkt zaczepienia do poszukiwania inspiracji. Jedni lubią przepych i bogactwo, zatem już wiesz, że idealny będzie dla nich styl Wersalu.

Tym, którzy nie mają skonkretyzowanych gustów, bo chcą mieć np. meble proste, ale niezbyt surowe, to doskonale będzie do nich pasował styl prowansalski. Wszystkim miłośnikom prostoty i surowości zaproponuj styl skandynawski. Jeżeli trafi Ci się klient uwielbiający artystyczny nieład, to zaproponuj mu meble z różnych stylów, ale tak, by wnętrze miało swój klimat i tworzyło nieład, ale pod kątem artystycznym. Miłośnikowi historii przedstaw propozycję mebli w stylu cesarskim. Tym, którzy kochają wiejskie klimaty z pewnością będzie odpowiadał styl folk. A styl industrialny? To zupełna nowość na rynku, zwłaszcza jeśli urządza się biura. Inspiracje do wykorzystania tego stylu znajdziesz na przykład na stronie internetowej: http://loftdecora.pl/

Pomysłów jest tyle, ilu ludzi chodzi po tym świecie.

Nie jest to łatwe zadanie, by sprostać oczekiwaniom i gustom klientów, którzy czasami mają naprawdę bardzo bujną wyobraźnię. Dlatego też warto poszukiwać inspiracji gdziekolwiek się jest, a ulice i internet niosą ze sobą całe morze możliwości. Bądź odkrywcą i kompozytorem w jednym, bo najpiękniejsze wnętrza to te, które mają niepowtarzalny klimat i swoją własną „duszę”.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*