Darmowe sposoby na naukę języka angielskiego

7682_800x534

Nauka angielskiego może zająć dużo czasu i pieniędzy i na początku może wydawać się nużąca. Ale wcale nie musi tak być! Pokazujemy Ci bezpłatne możliwości nauki, aby poprawić swój angielski. Z łatwością wkomponujesz go w swoje codzienne życie i jednocześnie dobrze będziesz się bawił. Jeśli połączysz różne opcje, uzyskasz dobre wprowadzenie do języka angielskiego lub będziesz mógł szybko odświeżyć swoją dotychczasową wiedzę.

Darmowe strony internetowe

Istnieje wiele stron internetowych, które pomogą Ci w nauce angielskiego – i to całkowicie za darmo! Od gramatyki, wymowy, filmów lub tekstów, wszystko jest zawarte w tym jednym miejscu. Umożliwia to tobie stopniowe zapoznanie się z wszelkimi aspektami języka angielskiego. Z łatwością dostosujesz swój poziom nauki dzięki początkowym testom sprawdzającym.

Filmy dydaktyczne

Na wielu portalach (np. YouTube) znajdą się osoby, które nagrywają z pasji proste filmiki związane ze stopniową nauką języka angielskiego. Jest to najbardziej popularny język (zaraz po chińskim) na świecie. Dzięki temu uzyskujesz darmowe źródło czerpania wiedzy odnośnie nauki języka obcego. Wiele nauczycieli prowadzi swoje kanały, aby w łatwy sposób pokazywać osobom, że każdy może się jeszcze nauczyć dowolnego języka. Oglądaj anglojęzycznych youtuberów – wybierz tych, których najbardziej lubisz. Może to tobie pomóc z nauką.

Aplikacje do nauki języków

Ucz się, kiedy chcesz — aplikacje do nauki języka pozwalają doskonalić znajomość języka angielskiego z dowolnego miejsca. Nie ma znaczenia, czy siedzisz w pociągu, czy chcesz się czegoś nauczyć podczas przerwy na lunch.

Fora językowe online

Jeśli chcesz być częścią społeczności i uczyć się angielskiego w zaciszu własnego domu, kiedy tylko chcesz, forum językowe online jest właściwym wyborem dla Ciebie.

Słuchaj muzyki lub podcastów

Słuchanie rodzimych użytkowników języka angielskiego pomoże ci poczuć się bardziej komfortowo z językiem. Zwróć szczególną uwagę na teksty swoich ulubionych piosenek – możesz je czytać na przykład przy większości utworów na YouTube. Istnieją podcasty na każdy temat, jaki można sobie wyobrazić.

Gry do nauki angielskiego

Nawet dorośli mogą się czegoś nauczyć poprzez gry! Informacje są łatwiejsze do zapamiętania, gdy masz z nimi związek emocjonalny (w tym przypadku czynnik zabawy). Istnieje wiele stron internetowych oferujących gry online.

Oglądaj filmy lub seriale po angielsku

Aby oglądać angielskie filmy lub seriale, musisz zapłacić za usługę przesyłania strumieniowego lub skorzystać z VPN, aby odbierać kanały telewizyjne – ale jeśli już je masz, ta opcja jest dla Ciebie bezpłatna! Z anglojęzyczną telewizją nie tylko poprawiasz rozumienie ze słuchu, ale także możesz poprawić wymowę. Nauczysz się także angielskich idiomów używanych w życiu codziennym. Możesz wybrać, czy chcesz oglądać film, czy serial w usłudze strumieniowej, takiej jak Netflix (tutaj prawie zawsze możesz zmienić język i napisy). Ale możesz też poszukać brytyjskich, amerykańskich lub australijskich kanałów telewizyjnych w telewizji i obejrzeć program.

Ucz się języków na wakacjach

Innym sposobem, w jaki możesz uczyć się angielskiego za darmo, jest robienie tego podczas wakacji. Oczywiście wakacje nie są darmowe – ale jeśli już tam jesteś, dlaczego nie zaryzykować i nie mówić jak najwięcej po angielsku? W kraju anglojęzycznym, takim jak Anglia czy USA, jest to oczywiście łatwiejsze, ponieważ tutaj jesteś stale otoczony językiem. Ale nawet jeśli podróżujesz do Hiszpanii lub Włoch, większość ludzi mówi po angielsku. Staraj się angażować i rozmawiać jak najwięcej – nawet jeśli na początku możesz popełnić kilka błędów. Więc po prostu zacznij mówić i przyzwyczajaj się do mówienia w tym samym języku!

Podsumowanie

Jak widać, istnieje kilka darmowych sposobów na poprawę znajomości języka angielskiego. Powinieneś wprowadzić jak najwięcej różnorodności do swojej codziennej nauki i nie poddawać się! Aby jednak odnieść sukces w nauce, zalecamy branie lekcji z profesjonalnym nauczycielem. Jest to możliwe w Ignatanium – https://www.ignatianum.edu.pl/bezplatne-kursy-jezykowe-online, która oferuje specjalne kursy w tym zakresie. Dzięki temu dowiesz się, jak prawidłowo stosować zasady gramatyczne, poznasz najlepsze metody nauki i dopasujesz się do Twoich indywidualnych potrzeb.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*