Czynniki niesprzyjające budowaniu kariery

entrepreneur-1340649_640

Każdy z nas marzy o zbudowaniu kariery na mocnych fundamentach, które z wiekiem nie runą. Niemniej, na naszą ścieżkę rozwojową ma wpływ bardzo wiele negatywnych czynników. Mogą one zastopować naszą karierę, a w ekstremalnych przypadkach nawet ją pogrążyć. Oto najważniejsze z nich.

Wahania emocjonalne

Niestabilność w sferze emocjonalnej sprawia, iż jesteśmy nie tylko łatwo podatni na manipulacje, ale również możemy reagować impulsywnie na środowisko pracy. Na wielu stanowiskach kierowniczych tego typu problemy mogą świadczyć o braku profesjonalizmu i oskarżeniach o nieradzeniu sobie z obowiązkami.

Przesadna skrupulatność i pedantyzm

Przesadna dbałość o szczegóły sprawia, iż wielu współpracowników bądź podwładnych zacznie nazywać nas służbistami. Określenie ma to negatywny wydźwięk, zwłaszcza w oczach podwładnych i klientów. W przypadku tej cechy charakteru musimy być wytrwali, gdyż w wielu branżach nie jest jednoznacznie negatywna. Niemniej, musimy pamiętać, iż skrupulatność nie idzie w parze z interesem wielu ludzi, przez co możemy się niektórym narazić.

Brak empatii

Brak empatii w wielu zawodach społecznych może być wielkim utrudnieniem w tworzeniu kariery. W niektórych przypadkach może być przyczynkiem do oskarżeń pod naszym adresem w związku z np. niewypełnianiem w należyty sposób obowiązków. Niestety cechy tej nie da się wyuczyć i osoby nieposiadające jej prawdopodobnie nie będą mogły być zatrudnione w niektórych branżach.

Skłonność do ryzyka

Praca pod presją czasu i dużym napięciem często wymaga skłonności do ryzyka, niemniej nie powinniśmy być przesadni w związku z tą cechą. Może ona bowiem prowadzić do problemów, zwłaszcza na stanowiskach o wysokiej odpowiedzialności za ludzkie zdrowie i życie. Ponadto, skłonność do ryzyka bardzo często prowadzi do hazardu.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*