Czym sugerować się przy wyborze Translatora?

pexels-photo-1181386

Marzysz o wyjeździe za granicę, lecz powstrzymuje Cię nieznajomość języków? Pomyśl o zakupie translatora, który pomoże Ci w podróży. Na rynku dostępnych jest wiele różnego typu urządzeń, aby ułatwić Ci wybór, podpowiadamy, czym powinieneś się kierować.

Nieustanny rozwój technologii serwuje nam coraz ciekawsze rozwiązania i jednym z nich są translatory elektroniczne, które pozwalają swobodnie komunikować się w dowolnym języku. Translatory to rozwiązania dla każdego, kto marzy o podróżach zagranicznych, lecz nie zna języków obcych. Za jego pomocą można w sposób swobodny i bez skrępowania porozumiewać się z ludźmi z całego świata. Dlatego w plecaku każdego podróżnika powinien się znaleźć translator. Na rynku dostępne są różne translatory elektroniczne, my do testów wybraliśmy tłumacza elektronicznego Vasco Mini.

Ilość obsługiwanych języków

Translator elektroniczny ma ułatwić oraz umożliwić bezproblemową komunikację z obcokrajowcami. Aby tak się stało, należy w trakcie wyboru zwrócić uwagę na ilość obsługiwanych języków. Najczęściej wybierane są dwujęzyczne translatory i są to urządzenia polsko-angielskie lub polsko-niemieckie. Jednak, gdy planujemy podróżować po całym świecie, to jest sens kupować taki translator? W praktyce lepiej by się sprawdziło urządzenie z większą ilością obsługiwanych języków. Przykładem takiego translatora jest Vasco Mini, który rozpoznaje i przetwarza mowę w 40 językach, w tym m.in. w języku angielskim, niemieckim, bułgarskim, chińskim, duńskim czy czeskim. Dzięki temu niezależnie od miejsca docelowego zawsze możemy mieć pewność, że uda nam się porozumieć nie tylko z lokalnymi mieszkańcami, ale również innymi turystami z całego świata.

Jakość lektora i szybkość tłumaczeń

Niewiele osób ma świadomość, jak ważną funkcję w translatorach odgrywa lektor. Wiele urządzeń ma mechaniczny i słaby w odbiorze lektor, co sprawia, że i tak ciężko się porozumieć z obcokrajowcami. Należy brać pod uwagę tylko translatory, które oferują najlepszą wymowę na rynku, płynną i z ładnym lektorem a ten warunek doskonale spełnia Vasco Mini. W dodatku dzięki serwerom na kilku kontynentach tłumaczenia są błyskawiczne.

Wykorzystanie danych internetowych

Warto wiedzieć, że translatory elektroniczne zazwyczaj do pracy potrzebują połączenia z Internetem. Aby nie płacić za korzystanie kolosalnych sum, warto się upewnić, w jaki sposób wykorzystywane są dane i jakie za nie poniesiemy opłaty. Przykładowo translatory elektroniczne Vasco nie posiadają skomplikowanych funkcji, więc dane internetowe są wykorzystywane tylko do tłumaczeń, a nie do aktualizacji aplikacji czy oprogramowania urządzenia. Dlatego też w tym przypadku nie trzeba się obawiać o dodatkowe opłaty roamingowe, ponieważ tutaj ich nie ma. Wbudowana bezabonamentowa karta SIM, pozwala również na korzystanie z tłumaczeń wszędzie, nie tylko tam gdzie mamy dostęp do sieci WIFI.

Kliknij w linki i odbierz rabat 30% na wszystkie produkty VASCO!

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*