Czym jest SEO i jak to działa?

kariera angab2

W ostatniej dekadzie pojawiła się nowa „nauka”, a raczej zawód. Nazywa się SEO, co oznacza Search Engine Optimization. Obejmuje to wszystko, co możesz zrobić, aby pozycja witryny była lepsza w Google, najlepiej na pierwszej pozycji … i, jeśli to możliwe, na każde wyszukiwane hasło. W tej dziedzinie jest coś niemal magicznego i tylko oświeceni nieliczni wiedzą i rozumieją, jak to działa … prawie. Przykładem takich specjalistów są Ci, których znajdziesz na MOC SŁOWA teksty na potrzeby pozycjonowania. Dzisiaj ujawnimy pewne tajemnice na temat SEO i powiemy wam prawdę o SEO, więc czytajcie dalej.

SEO nie jest magią. SEO nie jest nauką ścisłą. Jest gdzieś pośrodku.

Jak działa SEO?

Google ma algorytm rankingu, który jest aktualizowany co roku od czasu założenia firmy. Początkowo Larry Page i Sergey Brin (założyciele Google) byli bardzo zainteresowani problemem wyodrębniania informacji z dużych zbiorów danych. Początkowo zakładali, że najbardziej popularne dane są najbardziej przydatne, więc zbudowali algorytm oparty na tej teorii.

Następnie zaczęli ulepszać algo przy każdej pojedynczej aktualizacji. Było wiele aktualizacji. Dodali nowe współczynniki rankingu, a teraz są ich ponad 200. Skomplikowane, co?

W pewnym sensie jest to niezwykle dokładna nauka. Ale … jest to dokładna nauka dla ludzi, którzy wiedzą, jak działa algo – oznacza to dedykowany zespół Google. Dla wszystkich spoza tej drużyny jest to bardzo strzeżony sekret. Kiedy Larry Page i Sergey Brin stworzyli najczęściej używaną wyszukiwarkę – Google – kilku inteligentnych ludzi zorientowało się, że mogą wykonać kilka sztuczek, zrozumieć, jak działa Google, i oszukać go, aby popchnąć swoje strony do pierwszych pozycji. Następnie zaczęli to robić dla klientów i nauczyli innych ludzi, jak to robić.

To był początek niekończącej się gry. Z jednej strony Google starało się dostarczać użytkownikom najbardziej trafne i przydatne treści. Z drugiej strony wszyscy chcieli być na pierwszej stronie Google, ponieważ oznacza to większy ruch, więcej potencjalnych klientów, więcej klientów i wyższe dochody.

Specjaliści SEO ciężko pracowali, aby zrozumieć, jak działa Google, a kiedy coś znaleźli, Google zaktualizował algo, aby uniemożliwić ekspertom SEO manipulowanie wynikami. A ta gra trwa do dziś. Jak powiedziano wyżej, istnieje ponad 200 czynników rankingowych, a Google staje się coraz mądrzejszy każdego dnia.

Dlaczego piszemy o tym wszystkim?

Coraz więcej osób poszukuje usług SEO dzisiaj. I, przyznajmy, każda agencja SEO lub freelancer chce więcej klientów. Wszystko to jest całkowicie normalne i należy się tego spodziewać! Inną normalną i przewidywalną rzeczą, gdy ludzie szukają usług SEO, jest to, że zapytają: „Kiedy znajdę się na pierwszej stronie?”. Każdy chce wiedzieć, kiedy zobaczy wyniki, za które płaci, prawda?

Nadchodzą złe wieści

kariera angab1

Nikt nie może ci powiedzieć, kiedy twoja strona znajdzie się na pierwszej stronie, nie mówiąc już o pierwszej pozycji. Wynika to z 2 czynników:

1. Nikt tak naprawdę nie wie, jak działa Google i jakie aktualizacje będą wdrażać w przyszłości.
2. Twoja pozycja rankingowa zależy od konkurencji. Nie wiesz, co robią. I jak już powiedziałem – jest ponad 200 czynników rankingowych, więc jest duża szansa, że ​pokonają cię w niektórych aspektach przez pewien czas, a potem pobijesz ich innymi czynnikami rankingowymi.

Twoja pozycja w Google zależy od 2 rzeczy, których nie możesz kontrolować i których nie możesz przewidzieć. Możesz liczyć tylko na sztuczki i wiedzę, które możesz wdrożyć na własnej stronie internetowej.

SEO jest jak taniec do piosenki, której nigdy wcześniej nie słyszałeś. Robisz kilka kroków do przodu, a twoi konkurenci robią kilka kroków do przodu, a ty – do tyłu. Potem zmienia się rytm i ty jesteś tym, który idzie do przodu.

Oczywiście, specjaliści SEO, którzy pracują na twoim rynku docelowym i niszy, mogą mieć pewne spostrzeżenia, jak strony internetowe „tańczą” na stronie wyników Google i mogą mieć pewne przybliżone wyobrażenie o tym, ile czasu Twoja witryna będzie musiała ocenić na pierwszej stronie, ale nikt nie może powiedz na pewno, kiedy zdobędziesz najwyższą pozycję.

Są ciągłe próby, błędy i nowe próby, a to nigdy się nie kończy. Możesz zdobyć pierwszą pozycję, ale twoi konkurenci również testują i uczą się. Wkrótce dowiedzą się, jak cię wyprzedzić. Następnie kontynuujesz testowanie i uczenie się, a taniec nigdy się nie kończy. Możesz mieć kilka przerw między utworami, ale są one krótkie.

Podsumowując

Gdy szukasz usług SEO, pamiętaj, że jeśli będziesz nalegał na zdobycie pierwszej strony, zmuszasz specjalistę / firmę SEO do okłamania Ciebie. Możesz poprosić o przybliżony czas, ale nawet ten przedział czasowy może być krótszy lub dłuższy niż oczekiwano. Uzbrój się w wiele cierpliwości, ponieważ SEO potrzebuje czasu. Spodziewaj się „tańczących” rankingów – ponieważ nigdy nie będziesz zakotwiczony na pierwszej pozycji na zawsze.

Co więcej, gdy wybierasz firmę SEO z odpowiednimi oczekiwaniami, możesz lepiej zaplanować swoją firmę i nie zaskoczy cię, jeśli Twój ranking spadnie. Będziesz wiedział, że to tylko część tańca i możesz ponownie wyprzedzić swoich konkurentów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, sprawdź również: Pozycjonowanie w Katowicach Pogotowie SEO . Wszystkie kroki, które musisz wykonać, są związane z SEO Twojej witryny. Specjaliści pod wyżej wymienionym linkiem mogą pomóc Ci zrozumieć je wszystkie?

P.S. Jeśli masz znajomych, którzy zamierzają zatrudnić specjalistów w SEO lub chcesz zbudować witrynę, możesz zaufać wyżej wymienionym specjalistom. Ale wyjaśnij im czego szukasz i dowiedz się nieco więcej podstaw SEO, aby bardziej rozumieć, czego możesz od nich oczekiwać. Pozwoli im to zaoszczędzić dużo pieniędzy, czasu i frustracji. Zawsze dobrze jest wiedzieć, czego należy się spodziewać. Tak czy inaczej – życzymy CI powodzenia z Twoimi planami SEO, prawdziwa przygoda dopiero się zacznie!

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*