Czy rodzice chętnie wydają pieniądze na zakup ubrań dla dzieci? Pomocne informacje dla przedsiębiorców, którzy chcą zainwestować w tę niszę

3f84e5df2edc2d0419cdb7d983e918e6

Jednym z obowiązków rodzica jest odpowiednie ubieranie dziecka. Rodzice XXI wieku mają szeroki wachlarz możliwości do wyboru dla swoich pociech – od podstawowych ubrań po dziecięce kolekcje prosto od projektantów, o czym można się świetnie przekonać zaglądając na dzieciakowelove.pl. Wybór odzieży i tego, ile wydaje się na każde dziecko, zazwyczaj zależy od kilku czynników:

• wielkość gospodarstwa domowego,
• dochód rodziny,
• wiek dziecka,
• zapotrzebowanie na odzież specjalną do zajęć pozalekcyjnych.

Te wszystkie kwestie mają spory wpływ na ilość pieniędzy, które rodzice wydają na ubrania dla każdego dziecka.

Wpływ dochodu

W rozlicznych badaniach stwierdzono, że dochody i wielkość gospodarstwa domowego mają duży wpływ na wysokość budżetu przeznaczonego na odzież dla dzieci każdego miesiąca. Koszt odzieży uważany jest za konieczny koszt w ramach wychowania dziecka – jednak jest to koszt, który ostatecznie różni się w zależności od dochodu rozporządzalnego w ramach rodziny. Rodzice o wyższych dochodach jak można się domyślić – wydają więcej pieniędzy na swoje dzieci, zgodnie z oczekiwaniami, a rodzice, którzy mają niższe dochody, wydają mniej pieniędzy na to, by ubrać swoje dzieci. Co zaskakujące, samotne matki przeznaczają więcej pieniędzy na odzież dla dziecka – niż gospodarstwa, gdzie jest dwójka rodziców.

Różnice wieku

Poza tym ważna informacja dla przedsiębiorców chcących wejść w biznes odzieży dziecięcej jest taka, że rodzice wydają więcej pieniędzy na starsze dzieci i nastolatki niż na niemowlęta i małe dzieci. Rodziny o niskich dochodach wydały średnio 100-150 zł miesięcznie na niemowlęta i małe dzieci (w wieku od 0 do 2 lat) w ubiegłym roku, podczas gdy nastolatki w podobnie zarabiających rodzinach wydały średnio raz więcej miesięcznie na dodatki odzieżowe.

Odzież specjalna

Rodzice dzieci, które są chętne do uprawiania sportu, mogą dodać kolejne kilkaset złotych rocznie do swoich średnich kosztów za ubrania, jak wynika z sondażów. Okazuje się, że rodzice młodych piłkarzy wydają najwięcej pieniędzy na ubrania i stroje sportowe, podczas gdy rodzice małych hokeistów wydają najmniej. Jedno jest pewne – sporo rodziców potwierdza, że rocznie muszą wydać dość spore kwoty na każde jedno dziecko, jeśli chodzi o odzież i sprzęt sportowy.

Inne informacje

Tak czy inaczej, okazuje się iż koszty ubrań pochłaniają średnio tylko 6 procent dochodu rodziny – najmniej po opiece zdrowotne i różnych innych wydatkach. Biorąc pod uwagę koszty ubioru dziecka, rodzice mogą zacząć od przeznaczenia 6% swoich dochodów na odzież. To daje pewne obiecujące perspektywy dla przedsiębiorców, którzy rozważają czy nie wejść w tę niszę.

Jak się okazuje, szczególnie opłacanym pomysłem jest wejść w rynek dziecięcej odzieży sportowej. Aktywność fizyczna od najmłodszych lat jest cały czas w trendach i nic nie wskazuje na to, by mogło się to zmienić, a jak jasno wynika z powyższych informacji – rodzice naprawdę chętnie wydają swoje zarobione pieniądze właśnie na ten cel. Warto sięgnąć po swój kawałek tortu z tej doli!

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*