Czy praca na etat to szczyt naszych możliwości?

man-coffee

Praca na pełen etat dla wielu młodych osób wciąż jest ogromnym marzeniem. Jeżeli jednak pracodawca nie daje nam żadnych szans na awans, powinniśmy wziąć sprawy w swoje ręce.

Z pomocą mogą przyjść nam nowoczesne strategie marketingowe, tj. MLM, które potrafią być o wiele bardziej opłacalne od standardowego 8-godzinnego trybu pracy, o czym możemy przeczytać m.in. na stronie: http://gszymanski.pl/biznes-mlm-etat-tradycyjna-firma/. Z pewnością warto dowiedzieć się w czym marketing wielopoziomowy może śmiało konkurować z pracą na etat.

Charakter prac

Jeżeli nasza działalność, którą stworzyliśmy w ramach systemu MLM, nie przyjmie się na konkurencyjnym rynku, nie stracimy żadnych środków finansowych. Z kolei praca na etacie jest jedną z najbezpieczniejszych form zarabiania. Na przeszkodzie może stać wyłącznie redukcja stanowisk, lecz w przypadku starannego wywiązywania się z obowiązków zawodowych, nie powinniśmy drżeć o swoją posadę. W obydwu sytuacjach nie trzeba martwić się o sprawy urzędowe. Prowadząc biznes MLM wystarczy jedynie na bieżąco sporządzać faktury oraz całą dokumentację za przyznane prowizje. Osoby pracujące na etacie tylko składają roczny PIT.

Póki co ciężko byłoby wskazać faworyta w tym pojedynku. Biorąc jednak pod uwagę swobodę działania, możliwość samodzielnego dobierania współpracowników oraz pracę z dowolnego miejsca o wybranym przez siebie czasie, na prowadzenie zdecydowanie wysuwa się MLM. W tym systemie nie obowiązują żadne ramy godzinowe czy obowiązek stawiania się do biura w garniturze bądź stroju służbowym. Nie można tego powiedzieć o pracy na etat, gdzie dodatkowo mamy świadomość tego, że jesteśmy ciągle sprawdzani przez naszych przełożonych. Zabronione jest też samodzielne podejmowanie decyzji. Z każdą sprawą trzeba zwracać się do szefostwa.

Różnica w zarobkach

Dla większości osób jest to czynnik decydujący o wyborze pracy. Niespełna rok temu średnia płaca osoby zatrudnionej na etacie wynosiła 2850 zł netto. Obiektywnie rzecz biorąc nie jest to najgorsze wynagrodzenie, lecz należy wziąć pod uwagę, że wielu pracowników zarabia znacznie mniej.

MLM charakteryzuje się nieograniczonym poziomem zarobków oraz finansową wolnością. Wystarczy zaangażowanie oraz podjęcie współpracy z efektywnym zespołem, który działa według wcześniej określonej strategii. W marketingu wielopoziomowym można inkasować zarówno kilkaset złotych, jak i kilkanaście tysięcy dolarów. Oczywiście sceptycy natychmiast podważą ten argument, lecz najwięksi gracze sami do tego doszli swą ciężką pracą, a zgarnianie takich pensji jest w zasięgu każdego, kto chce podjąć wyzwanie.

Warto również wziąć pod uwagę czas, po jakim faktycznie zaczniemy otrzymywać zadowalające wynagrodzenia. Zanim dojdziemy do pracy pełnoetatowej, będziemy musieli odbywać liczne staże, praktyki czy pracować na pół etatu. Jedyną opcją ominięcia tej ścieżki rozwojowej jest poleganie na znajomościach, dzięki którym od razu można zacząć z wysokiego pułapu. Natomiast eksperci z branży MLM podkreślają, że po roku systematycznej pracy już powinno udać się wypracować pierwsze zyski.

Kto wygrywa w tym pojedynku?

Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione czynniki, powinniśmy poważnie zastanowić się nad wyborem systemu MLM. Oczywiście nie jest to forma zarobkowa pozbawiona wad, lecz pozwala ona na prosty i szybki start, ciągłą możliwość rozwoju, pełną wolność oraz szansę nawiązywania wielu kontaktów biznesowych z całego świata. Praca na etacie szybko może okazać się monotonna. Osoby działające w tym trybie często narzekają na popadanie w rutynę. Zarobione pieniądze muszą wystarczyć na opłacenie kredytu, rachunków i bieżących spraw, przez co rzadko można sobie pozwolić na drobne przyjemności, a na dodatek czas działa tutaj na naszą niekorzyść. Jeśli sprawdzimy się na danym stanowisku, szef raczej nie będzie chciał wyrzucać starszego pracownika na głęboką wodę, dlatego ścieżka awansu nie rysuje się tutaj w kolorowych barwach.

Podjęcie takiej decyzji jest bardzo ryzykowne. Jeśli nie chcemy stawiać wszystkiego na jedną kartę powinniśmy przez jakiś czas przeorganizować nasz tryb życia i starać się połączyć te dwie prace. Czas pokaże w czym lepiej się odnajdziemy, co sprawia nam większą satysfakcję oraz gdzie uda nam się zarobić lepsze pieniądze.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*