Czy najtańsze OC jest takie samo dla firm, co dla osób prywatnych?

kariera panocek

Każda osoba, której zawód wymaga tego, by prowadziła własny samochód – musi zapłacić za ubezpieczenie samochodu służbowego. Różni się to od standardowej polityki, która zapewnia jedynie ochronę w przypadku użytku społecznego i dojazdów do pracy.

Ubezpieczenie samochodu służbowego może obejmować szeroki zakres zastosowań, takich jak:

  • podróżowanie między różnymi miejscami pracy
  • odwiedzanie klientów
  • podróżowanie po innych placówkach

W rzeczywistości mimo że w tym przypadku na służbowy samochód każdy chce znaleźć najtańsze oc należy pamiętać, iż to wszystko jest realizowane w imieniu firmy.

Chociaż prawdopodobnie będziesz płacić wyższe składki na ubezpieczenie samochodu służbowego, nie ulegaj pokusie, by ryzykować przyklejeniem się do standardowego ubezpieczenia. Może to prowadzić do unieważnienia polisy, dlatego choć Panocek.pl podpowiada gdzie znaleźć najtańsze oc zostaw sobie tą ceną wiedzę względem swojego prywatnego samochodu, jeśli chodzi o służbowy będziesz do tego musiał podejść nieco inaczej.

Dowiedz się, czego chcesz

Każdy ubezpieczyciel będzie chciał uzyskać odpowiedzi na kilka kluczowych pytań, gdy ubiega się o ubezpieczenie samochodu służbowego, więc musisz mieć gotowe odpowiedzi.

Na przykład będą chcieli poznać naturę Twojej pracy, czas, jaki będziesz spędzać za kierownicą, oraz liczbę kilometrów związanych z pracą, które prawdopodobnie osiągniesz w ciągu przeciętnego roku.

Oczywiście może to być trudne do oszacowania, ale oszacowanie da im wyobrażenie o tym, ile czasu będziesz spędzać w podróży.

Zrozum różne poziomy ochrony!

Niestety nie ma jednej standardowej polisy ubezpieczenia samochodu służbowego. Istnieje wiele opcji i to od Ciebie zależy, który typ jest najbardziej odpowiedni do Twoich potrzeb.

Większość polityk będzie należeć do jednej z trzech następujących kategorii:

  • Korzystanie z samochodu służbowego przez Ciebie – zasady te mogą obejmować głównego kierowcę – często z możliwością dodania współmałżonka – do prowadzenia pojazdu w związku ze swoją działalnością, w tym poza normalnym miejscem pracy. Może to być na przykład sprzedawca.
  • Wykorzystanie biznesowe dla wszystkich kierowców – oferują one podobny poziom ochrony jak w powyższej opcji, ale z dodatkową korzyścią, że polityka może obejmować więcej niż jednego kierowcę.
  • Polityka podróży służbowych – mogą one obejmować osoby, które prowadzą jako stały aspekt swojej pracy. Osoby te będą spędzać dużo czasu w podróży, co prawdopodobnie znajdzie odzwierciedlenie w cenie polisy.

Ponieważ te typy polityki są skomplikowane i składają się z wielu różnych czynników. Dlatego najlepiej jest sprawdzić warunki i potwierdzić bezpośrednio u ubezpieczyciela, że ​​polisa w pełni obejmuje osoby zainteresowane.
Zdobądź dobrą ofertę

Aby uzyskać konkurencyjną cenę, musisz porównać wybór ofert, aby znaleźć najbardziej opłacalną opcję dla Ciebie.

Porozmawiaj również z innymi osobami, które używają swoich samochodów w codziennej pracy, aby dowiedzieć się, których ubezpieczycieli powinieneś rozważyć.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*