Czego nie wypada założyć do pracy?

GettyImages-88586515-5790397f5f9b584d20aab1d5

Załóżmy taka hipotezę, iż otrzymałeś posadę w biurze. O to jak poradzisz sobie z ludźmi nie musisz się martwić, bo zawsze byłeś człowiekiem twardo stąpającym po ziemi. Największy problem masz jednak z ubiorem. Poniżej podpowiem Ci, czego nie założyć do pracy, by uniknąć modowej katastrofy.

Zacznij od porządków w Twojej szafie

Otwórz zatem swoją garderobę i zobacz, co w niej leży już przez dłuższy okres czasu. Jeżeli w Twojej szafie wiszą trzy garnitury z czego dwa są czarne a jeden brązowy, to muszę Cię zmartwić: zdecydowanie odpadają. Czerń jest kolorem zbyt oficjalnym i uroczystym, by paradować w niej na co dzień. Brąz zaś sprawi, że zamiast na lat trzydzieści będziesz prezentował się jak starszy Pan po sześćdziesiątce. Musisz zdecydowanie zaopatrzyć się w garnitury w kolorach szarości i niebieskiego, w tej chwili to najbardziej pożądane i uniwersalne kolory według dress code. Podobnie jest z marynarkami. Wyrzuć te, które są wykonane z niemodnych materiałów, są poprzecierane na łokciach, mają supełki starości. Jeżeli materiał jest modny, a masz poprzecierane łokcie, możesz jeszcze taką marynarkę uratować.

Zawodowy krawiec naszyje Ci bowiem bardzo modne dzisiaj łaty. Warunkiem jest jednak tutaj tylko i wyłącznie modny materiał. Zwróć też uwagę na swoje spodnie, które zakładasz do marynarki. Muszą mieć one odpowiedni fason. Spodnie na kancik u Panów w dzisiejszych czasach odpadają. Teraz wkroczyła moda na spodnie typu Slim, czyli nogawki mamy wąskie, a w przypadku jeansów mogą one nawet opinać nasze nogi. Koszule również powinny nadążać za dzisiejszą modą. Pamiętaj, że ubierając modną koszulę nadasz szyk całemu swojemu ubiorowi.

Czego absolutnie nie możesz założyć idąc do Twojej pracy?

męski sweter leeO ile styl sportowy u Panów prezentuje się całkiem nieźle, to niedopuszczalnym jest fakt, gdy pojawisz się w pracy w dresie. Żadnych bluz i dresowych spodni Twój szef z pewnością nie pochwali, choćby była na nich metka największych projektantów mody tego świata. Jeżeli do jeansu chcesz założyć sweter, a pod niego modną koszulę ze zdobionym kołnierzykiem, to zwróć uwagę, czy nie jest on zmechacony, unikaj tego typu wpadek. Spodnie, których nogawki zwężają się ku dołowi to również przeżytek, pamiętaj, iż nie mamy końca XX wieku.

Nie pozwól sobie także na paradowanie w pracy w szortach. Nie ubieraj rzeczy wykonanych z materiałów, które dzisiaj są niemodne. Jeżeli chodzi o buty, Broń Boże byś poszedł w sandałach do biura! A jeśli ubierzesz do nich skarpetki, to uwierz, że będziesz obiektem kpin przez najbliższy tydzień.

Zasadą Twojego sukcesu oprócz pewności siebie, będzie wizytowa koszula męska, modne spodnie i marynarka lub garnitur. I oczywiście dopasowane stylowo buty.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*