Cyklinowanie parkietu – jak wygląda proces renowacji podłóg?

beazy-JggpIf_rt4E-unsplash

Drewniane podłogi mają niewątpliwie swój urok, są eleganckie i estetyczne, tworzą we wnętrzu niepowtarzalny klimat i nastrój. Wymagają jednak szczególnej pielęgnacji i dbania o nie na co dzień. Po pewnym czasie użytkowania widać też na nich zniszczenia, uszkodzenia, odpryski lakieru czy ciemne plamy. Wtedy dobrze jest zainwestować w renowację parkietu. Po zabiegu będzie wyglądał jak nowy.

Gdy mamy w domu stary, zniszczony parkiet, niekoniecznie musimy go zedrzeć do gołego betonu i szukać innych elementów wykończenia. Wręcz przeciwnie – im starszy parkiet, tym lepszy klimat tworzy we wnętrzu i może być ciekawym elementem aranżacji. Zamiast zamieniać świetnej jakości parkiet na dużo słabsze panele podłogowe, jak robi wielu właścicieli mieszkań, lepiej jest zainwestować w profesjonalną renowację. Parkiet szybko odzyska dawny blask, będzie cieszył oczy i podkreślał charakter oraz elegancję każdego wnętrza. Na samodzielne usuwanie uszkodzeń czy drobnych mankamentów można sobie pozwolić jedynie wtedy, gdy są naprawdę niewielkie lub znajdują się w niezbyt widocznych miejscach. W innych przypadkach lepiej zaufać specjalistom.

Profesjonalne cyklinowanie podłóg

panele koszalinRenowacja całego parkietu to spore wyzwanie, które wymaga dobrego przygotowania, doświadczenia i profesjonalnego sprzętu. Dlatego takie prace zdecydowanie warto powierzyć fachowcom. Jeśli zabierzemy się za zdzieranie wierzchniej warstwy parkietu samodzielnie, może się okazać, że jeszcze bardziej go uszkodzimy. Specjaliści dysponują sprzętem, który pozwala na sprawne usunięcie zewnętrznej warstwy z klepek parkietowych, wraz z zanieczyszczeniami, zarysowaniami i innymi uszkodzeniami. Gdy ta warstwa zostanie usunięta, następnym krokiem jest dokładne wygładzenie i wyrównanie całej powierzchni parkietu, a następnie pokrycie go świeżą warstwą lakieru czy innej powłoki, która zapewni podłodze trwałość oraz odporność na uszkodzenia czy działanie wody i wilgoci. Przed pracami renowacyjnymi konieczne będzie usunięcie wszystkich mebli z pomieszczenia. Jeśli cokolwiek zostanie, będzie utrudniało szybkie przeprowadzenie prac, a cały proces będzie mocno rozciągnięty w czasie.

Cyklinowanie zleć fachowcom

Jeśli chcesz, aby parkiet został odnowiony szybko, sprawnie i przede wszystkim fachowo, dobrze jest zlecić te pracę wyspecjalizowanej firmie, która ma doświadczenie i cieszy się pozytywnymi opiniami klientów. Warto przygotować się na koszt takiego przedsięwzięcia, który będzie tym większy, im większa jest powierzchnia parkietu, który chcemy poddać renowacji. Jeśli interesuje Cię profesjonalne cyklinowanie cennik Warszawa może być różny w zależności od firmy, jednak nie warto wybierać fachowców wyłącznie pod kątem niskiej ceny. Pamiętajmy, że niskie ceny usług zwykle niosą za sobą niezbyt wysoką ich jakość. Renowacja parkietu to inwestycja, którą podejmuje się raz na kilkanaście lat, warto więc zrobić to raz, a dobrze.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*