Cyfrowe i zwykłe witryny sklepowe

audyt seo

Witryna sklepowa powinna być tradycyjna, a najlepiej, aby była innowacyjna i przyciągała uwagę potencjalnych klientów, dlatego w tym wpisie pokażemy Ci, jak stworzyć oryginalną witrynę sklepową, aby sprzedawać więcej.

Wykorzystaj technologię w swojej witrynie sklepowej

Właściciele sklepów wciąż próbują się prześcigać w tym, aby stworzyć coś co będzie skuteczne i nie będzie generowało wiecznych kosztów. Wiadomo, każda firma musi zarabiać, a nie ciągle dokładać do biznesu. Ciekawym rozwiązaniem takiej sytuacji byłoby ustawienie ekranów w witrynie sklepowej. Oczywiście nie zwykłych ekranów, lecz takich które są specjalnie do tego stworzone, a mianowicie ekranów do Digital Signage. System Digital Signage może pomóc Ci stworzyć unikalną witrynę sklepową, która wyróżni Cię na tle konkurencji. Jest to rozwiązanie, dzięki któremu będziesz mógł zarządzać i wyświetlać na ekranach to co tylko chcesz i w danym momencie potrzebujesz. Dodatkowym pomysłem jest użycie ekranów do stworzenia ściany wideo, nazywanej również TV wall. Dzięki ciekawemu złożeniu telewizorów tworzących jakiś kształt jesteś w stanie przyciągnąć tym uwagę przechodniów.

Jak stworzyć niepowtarzalne witryny w sklepie

Witryna sklepowa jest niezbędna w procesie zakupowym klienta, ponieważ to dzięki niej przechodnie decydują się na wejście do Twojego biznesu i zakup Twoich produktów. Poniżej przedstawiamy różne strategie, które pomogą Ci zwiększyć sprzedaż dzięki Twojej witrynie sklepowej:
●Prezentacji: w witrynie sklepu wystawionych jest kilka produktów, a ten, który najbardziej Cię interesuje, umieszczony jest w centrum.
●Przyciągania: chodzi tu o przyciągnięcie uwagi klienta, skłonienie go do zatrzymania się i obejrzenia produktów, a w końcu do wejścia do Twojego biznesu.
●Sezonowa: Sezonowe wystawy okienne są zazwyczaj sezonowe, dlatego warto uzupełniać kolorami każdej pory roku i łączyć swoje produkty z innymi elementami dekoracyjnymi.
●Promocyjna: jest ona najbardziej powszechna. Jest używana do przekazania informacji o tymczasowej obniżce cen, bądź przekazania, że dany produkt się niedługo skończy.
●TOP produkt: celem tej witryny jest sprzedaż jednego produktu, zatem cała przestrzeń jest wykorzystywana do tego celu. Ta wystawa obraca się wokół niego i jest inspirowana jego atrybutami i korzyściami jakie oferuje.
●Perswazji: jego intencją jest pokazanie tego, co chce przekazać, wrażeń, które marka chce zaoferować swoim klientom; z tego powodu produkt często się nie pojawia.

Oryginalne sztuczki dla Twojej witryny sklepowej

Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc Ci stworzyć najbardziej oryginalne witryny sklepowe w Twoim sklepie.

Dostosuj kompozycję do dostępnej przestrzeni: miejsce produktów jest tak samo ważne jak to, co mówią. Dobrym pomysłem oprócz zainstalowania ekranów do Digital Signage, jest zainstalowanie szyn lub torów w suficie i podłodze, które pozwalają na włączenie systemów oświetleniowych w witrynie sklepowej.

●Liczba obiektów: najlepiej jest umieszczać obiekty nieparzyste, ponieważ mają one większy efekt wizualny. Jeśli chcesz pokazać efekt glamour, lepiej jest skupić się bardziej na dekoracji niż na przedmiocie; z drugiej strony, jeśli chcesz promować cenę lub zniżkę, musisz dać więcej uwagi produktowi.
●Kolor: jest niezbędny, aby się wyróżnić. Witryny sklepowe, które wykorzystują monochromy lub kilka kolorów są bardziej eleganckie i ekskluzywne, podczas gdy polichromie dają poczucie oryginalności, nowości i śmiałości. Należy również zauważyć, że witryny sklepowe z maksymalnie 3 kolorami mają większą siłę oddziaływania.
●Oświetlenie: światło odgrywa fundamentalną rolę, zarówno naturalne jak i sztuczne. Najlepszą rzeczą do zrobienia jest wybrać taki, który pomaga odtworzyć atmosferę, którą chcesz uzyskać. Na przykład, chłodne lub niebieskie światła są idealne do technologicznych witryn sklepowych, podczas gdy żółte lub pomarańczowe światła dają wrażenie wyższej jakości. W każdym z powyższych przypadków, cyfrowe witryny sklepowe LED są dobrym wyborem, ponieważ pozostają nienaruszone pomimo bezpośredniego światła słonecznego lub złej pogody.

Podsumowując, jeśli chcesz stworzyć oryginalne witryny dla swojego sklepu, najlepiej weź pod uwagę powyższe wskazówki i wybierz jedną ze strategii. W ten sposób możesz zwiększysz szansę na odniesienie sukcesu i przyciągnięcia potencjalnych klientów, co znacznie zwiększy Twoją sprzedaż.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*