Co zrobić, by spędzić urlop bez nerwów?

holiday-2880261_640

Planujesz wybrać się na urlop. Jednak wiesz co zrobić, aby spędzić go w spokojnej atmosferze wypoczynku? Warto zadbać o kilka ważnych spraw zawodowych nim wyruszysz na wymarzone wakacje. Podpowiadamy jak przygotować się do urlopu podczas ostatnich dni w pracy.

Pozałatwiaj najpilniejsze sprawy

Nie chciałbyś, by Twój wypoczynek zakłócały myśli o niezałatwionych sprawach służbowych? To bardzo obciążające, stresujące i niesprzyjające solidnej regeneracji sił. Dlatego w ostatnie dni przed rozpoczęciem urlopu uporządkuj listę spraw do załatwienia. Postaraj się jak najwięcej z nich zakończyć nim wyjedziesz na upragnione wczasy. Zapewne nie uda Ci się domknąć wszystkich zadań i procesów, jednak zrób tyle, ile jesteś w stanie. Sporządź także spis tematów, którymi w pierwszej kolejności zajmiesz się po powrocie do pracy. Dzięki temu w pierwszych dniach po urlopie będziesz dokładnie wiedział, za co powinieneś się zabrać.

Ustal zastępstwo

Porozmawiaj ze swoim przełożonym, kto mógłby przejąć Twoje obowiązki, gdy będziesz wypoczywał. Zaplanuj też wdrożenie zastępcy we wszystkie niezbędne sprawy. Warto ustalić, co dokładnie będzie należało do jego obowiązków. Zapewnienie sobie zaufanej osoby na zastępstwo pozwoli Ci osiągnąć spokój ducha podczas wypoczynku.

Poinformuj klientów

Nie zapomnij pozostawić informacji dla klientów o okresie planowanego urlopu. Nie ma nic bardziej frustrującego niż nieskuteczne telefony do firmy i pisanie maili, na które nie uzyskuje się odpowiedzi. Aby zadbać o ciągłość profesjonalnych relacji z kontrahentami, zostaw powiadomienie na służbowej skrzynce mailowej, z którego klienci dowiedzą się, jak długo nie będzie Cię w pracy i z kim mogą kontaktować się w zastępstwie. Dobrym pomysłem jest nagranie wiadomości na służbowym telefonie. Jeżeli Twój szef będzie od Ciebie wymagał, byś podczas urlopu odbierał służbowe telefony lub maile, to sygnał, że może rozejrzeć się na Pracuj.pl za lepszym miejscem zatrudnienia.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*