Co tak naprawdę przyciąga naszą uwagę na zakupach w centrach handlowych?

228_1922SL

Najczęściej wybieramy się na zakupy, ponieważ czegoś potrzebujemy, nieważne, czy to produkt spożywczy, nowe buty czy kolejna książka. Istnieją osoby, które lubią zakupy same w sobie, a do najprzyjemniejszej części zakupów zaliczają włóczenie się po sklepach i możliwość obejrzenia i porównania interesujących nas produktów. Duże sklepy i galerie handlowe stosują triki, które nie tylko zachęcają do wykonania zakupów, ale przede wszystkim przyciągają duże ilości klientów, aby maksymalnie podnieść swoje zyski.

Co widać i czuć w galeriach handlowych?

Duże, eleganckie sklepy przyciągają na pierwszy rzut oka przyjemnymi, atrakcyjnymi witrynami, reklamującymi swoje produkty. Często do wejścia zaprasza nas przyjemna muzyka, jasne światło i przyjemny zapach. I o ile dwie pierwsze cechy są całkiem normalne do zrozumienia, to wykorzystanie przyjemnego zapachu w sklepach innych niż kosmetyczne może budzić zaskoczenie. Jednakże przyjemny, zachęcający do sklepu zapach jest jednym z elementów skutecznego marketingu.

Zapach na start

Odświeżacze powietrza stosowane w sklepach mają za zadanie nie tylko zniwelowanie przykrych zapachów, ale również wprowadzenie przyjemnej atmosfery, przyczyniającej się do owocnego wykonania zakupów. Odświeżacze powietrza wykorzystywane w sklepach najczęściej umieszczane są w urządzeniach klimatyzacji, dzięki czemu łatwe jest stałe rozprowadzanie przyjemnych zapachów od wejścia po całym sklepowym lokalu.

Oświetlenie ma znaczenie

Nietrudno zauważyć różnicę w oświetleniu sklepowych przymierzalni i rodzajem oświetlenia, które posiadamy na przykład w domu. Często sklepowe oświetlenie posiada cieplejszą barwę, dzięki czemu w przymierzanych strojach wyglądamy po prostu korzystniej i chętniej decydujemy się na zakupy. Sklepy wykorzystują nie tylko ciepły rodzaj oświetlenia, ale również korzystają z większej ilości małych światełek.

Po co zapachy w naszym otoczeniu?

Nie na darmo korzystamy z perfum czy zapachowych płynów do płukania. To samo tyczy się również zapachów używanych we wnętrzach. Odświeżacze powietrza najczęściej wykorzystywane są w prywatnych wnętrzach, jednak coraz częściej można je odczuć również w sklepach, innych lokalach użytkowych i miejscach pracy. Różne warianty zapachowe oraz możliwości rozprowadzania odświeżacza dają możliwość skorzystania z niego właściwie bez wysiłku. Sklepy i duże firmy wykorzystują takie elementy, jak przyjemny zapach jako element skutecznej reklamy, która zachęca do skorzystania z usług i budowania pozytywnego wizerunku firmy w oczach klientów. Warto jest postawić na przyjemny, neutralny zapach, wywołujący pozytywne odczucia. Możliwość elektrycznego dozowania lub zaaplikowania zapachu bezpośrednio w klimatyzacji ułatwia wygodne używania odświeżacza, właściwie bez naszej ingerencji. Warto jest jednak pamiętać, że w takich miejscach, jak sklepy należy postawić na właściwy dobór zapachu, który nie zniechęci klientów, a wręcz przeciwnie- zachęci ich do odwiedzenia i zrobienia zakupów.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*