Co nieco na temat zanieszczyszczenia powietrza… w biurze!

cough-4316095_960_720

Od czyszczenia otworów wentylacyjnych i filtrów po instalowanie roślin doniczkowych – oto kilka szybkich i łatwych sposobów na poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu. Jeśli zainteresuje Cię ten temat i będziesz chciał dowiedzieć się więcej, koniecznie zajrzyj na airly.

Jak czyste jest powietrze, którym oddychacie wraz z kolegami w ramach swojego miejsca pracy?

Oczywiście, świeże i czyste powietrze jest niezbędne dla dobrego zdrowia, a powietrze zawierające zanieczyszczenia może prowadzić do nudności, bólów głowy, astmy, podrażnienia dróg oddechowych i alergii. Popraw jakość powietrza w miejscu pracy, utrzymując otwory wentylacyjne i filtry, sprzątając po rozlaniu i instalując rośliny doniczkowe.

Chociaż większość dyskusji na temat zanieczyszczeń skupia się tym, co jest na zewnątrz, ludzie spędzają większość czasu w domu w domu lub w miejscu pracy, dlatego ważne jest, aby zrozumieć, jak jakość powietrza w pomieszczeniu wpływa na ich codzienne życie i zdrowie.

Zatem świeże i czyste powietrze w pomieszczeniach jest niezbędne dla dobrego zdrowia. Według opinii ekspertów zanieczyszczenia wytwarzane w pomieszczeniach mogą prowadzić do różnych objawów i warunków zdrowotnych. Zanieczyszczenia te obejmują lotne związki organiczne (LZO), produkty uboczne spalania i pyły zawieszone w powietrzu i mogą prowadzić do mdłości, bólów głowy. Inne wyniki przebywania w takim pomieszczeniu to na przykład astma, podrażnienie dróg oddechowych i alergie.

Obrażenia wykraczają poza zdrowie fizyczne danej osoby. Badania wykazały, że zła jakość powietrza może być bardzo szkodliwa dla umysłu, w tym negatywnie wpływać na produktywność i zdolności poznawcze danej osoby.

rolety olsztynJedno z badań wykazało, że dla siedmiu z dziewięciu skal wydajności decyzyjnej (aktywność podstawowa, aktywność stosowana, orientacja na zadania, inicjatywa, wykorzystanie informacji, zakres podejścia i podstawowa strategia) pokazuje, że im im więcej stężenia CO2 w powietrzu, tym gorsze wyniki osób w podejmowanych przez nie działaniach.

Dobra jakość powietrza w pomieszczeniu w miejscu pracy może zatem poprawić zdrowie indywidualne i wyniki ekonomiczne firmy. Kontrola jakości powietrza w pomieszczeniach wymaga zintegrowania trzech głównych strategii. Po pierwsze, zarządzaj źródłami zanieczyszczeń, usuwając je z budynku lub izolując od ludzi poprzez bariery fizyczne, relacje ciśnienia powietrza lub kontrolując czas ich użycia. Po drugie, rozcieńcz zanieczyszczenia i usuń je z budynku poprzez wentylację. Po trzecie, użyj filtracji, aby oczyścić powietrze z zanieczyszczeń.

Czyste środowisko wewnętrzne zmniejsza poziom kurzu i pleśni. Należy odkurzać regularnie dywany, chodniki i tapicerkę. Musisz także wyczyścić zasłony, okna, zasłony i usunąć cały ten bałagan na biurku (taki jak stosy papieru, stosy książek, kabli itp.).

Należy też dbać o filtry powietrza. Wymaga to regularnej konserwacji klimatyzacji w celu utrzymania filtrów w czystości. Zalecana jest ich wymiana co sześć do dwunastu miesięcy. Zatkane i zakurzone filtry zmniejszają przepływ powietrza i zwiększają ilość zanieczyszczeń i alergenów w zamkniętym otoczeniu.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*