Chcesz kupić nowe auto firmowe? Co zrobić ze starym?

abandoned-automobile-automotive-2168932

Samochód firmowy pełni o wiele więcej funkcji niż auta prywatne. Przede wszystkim, w wielu firmach jest konieczny do codziennego prowadzenia działalności. Nie da się zdobywać nowych klientów, poszerzać rynków zbytu czy przewozić towarów bez dobrego, sprawnego i wygodnego samochodu. Auto firmowe pełni jednak także funkcje wizerunkowe i reprezentacyjne i może budować wizerunek firmy w otoczeniu biznesowym.

Każdy właściciel firmy, któremu zależy na nieustannym rozwoju i dobrym prosperowaniu firmy, powinien dbać o swoją flotę samochodową. Samochody powinny być w stu procentach sprawne, mieć wszystkie przeglądy techniczne, a także być dobrze ubezpieczone. Jeśli któreś auto okazuje się mało komfortowe lub często ląduje w warsztacie samochodowym, warto sprzedać je, zanim stanie się dla firmy skarbonką bez dna. Lepiej jest zainwestować w nowe auto, zamiast nieustannie płacić za naprawy poprzedniego.

Gdzie sprzedać stary samochód?

Sprzedaż samochodu, który był do tej pry używany, może być bardzo szybka lub problemowa. Wszystko zależy od tego, jaka to marka, rocznik i model samochodu. Są takie auta, które na portalach ogłoszeniowych rozchodzą się jak świeże bułeczki, są też takie, których ogłoszenia o sprzedaży wiszą przez długie tygodnie czy miesiące, a zainteresowanie nimi jest zerowe. Nie ma więc pewności, czy po wystawieniu auta na portalu ogłoszeniowym uda nam się szybko i sprawnie je sprzedać. Co więcej, trzeba też pamiętać, że po wystawieniu ogłoszenia będziemy musieli odpowiadać na wiele wiadomości, umawiać się na spotkania z potencjalnymi kontrahentami. Jednym słowem, sprzedaż samochodu może być nie tylko problemowa, ale również czasochłonna. Innym rozwiązaniem jest wstawienie auta do komisu, ale tutaj trzeba liczyć się z tym, że trzeba będzie zapłacić prowizję od sprzedaży. Nie jest to dobra opcja, gdyż komisy również wystawiają auta w ogłoszeniach w sieci i nie robią nic, czego sam sprzedający nie byłby w stanie zrobić.

Dobry pomysł – skup auta

Alternatywą dla wystawiania ogłoszeń o sprzedaży i korzystania z usług komisów samochodowych, może być skup samochodów Wrocław lub skorzystanie z oferty podobnej firmy w innym regionie czy mieście. Firmy zajmujące się skupem samochodów za gotówkę powstają w ostatnich latach wręcz masowo i cieszą się ogromną popularnością. Źródłem ich sukcesu jest przede wszystkim szybkie, sprawne, bezproblemowe i profesjonalne działanie. Aby sprzedać samochód, wystarczy umówić się na spotkanie z przedstawicielem firmy, nie trzeba natomiast wybierać się do skupu osobiście. Większość firm oferuje odbiór aut od klientów. Pracownik firmy przyjeżdża, wycenia auto, a jeśli cena odpowiada sprzedającemu, całą transakcję można przeprowadzić praktycznie od ręki. Właściciel samochodu dostaje pieniądze od razu lub na konto, a po stronie firmy jest załatwienie wszelkich formalności. Taka sprzedaż samochodu jest szybka, sprawna i całkowicie bezproblemowa. To doskonale rozwiązanie dla osób, którym zależy przede wszystkim na czasie.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*