Chcesz kupić nowe auto firmowe? Co zrobić ze starym?

abandoned-automobile-automotive-2168932

Samochód firmowy pełni o wiele więcej funkcji niż auta prywatne. Przede wszystkim, w wielu firmach jest konieczny do codziennego prowadzenia działalności. Nie da się zdobywać nowych klientów, poszerzać rynków zbytu czy przewozić towarów bez dobrego, sprawnego i wygodnego samochodu. Auto firmowe pełni jednak także funkcje wizerunkowe i reprezentacyjne i może budować wizerunek firmy w otoczeniu biznesowym.

Każdy właściciel firmy, któremu zależy na nieustannym rozwoju i dobrym prosperowaniu firmy, powinien dbać o swoją flotę samochodową. Samochody powinny być w stu procentach sprawne, mieć wszystkie przeglądy techniczne, a także być dobrze ubezpieczone. Jeśli któreś auto okazuje się mało komfortowe lub często ląduje w warsztacie samochodowym, warto sprzedać je, zanim stanie się dla firmy skarbonką bez dna. Lepiej jest zainwestować w nowe auto, zamiast nieustannie płacić za naprawy poprzedniego.

Gdzie sprzedać stary samochód?

http://kalkulatorubezpieczen.net.plSprzedaż samochodu, który był do tej pry używany, może być bardzo szybka lub problemowa. Wszystko zależy od tego, jaka to marka, rocznik i model samochodu. Są takie auta, które na portalach ogłoszeniowych rozchodzą się jak świeże bułeczki, są też takie, których ogłoszenia o sprzedaży wiszą przez długie tygodnie czy miesiące, a zainteresowanie nimi jest zerowe. Nie ma więc pewności, czy po wystawieniu auta na portalu ogłoszeniowym uda nam się szybko i sprawnie je sprzedać. Co więcej, trzeba też pamiętać, że po wystawieniu ogłoszenia będziemy musieli odpowiadać na wiele wiadomości, umawiać się na spotkania z potencjalnymi kontrahentami. Jednym słowem, sprzedaż samochodu może być nie tylko problemowa, ale również czasochłonna. Innym rozwiązaniem jest wstawienie auta do komisu, ale tutaj trzeba liczyć się z tym, że trzeba będzie zapłacić prowizję od sprzedaży. Nie jest to dobra opcja, gdyż komisy również wystawiają auta w ogłoszeniach w sieci i nie robią nic, czego sam sprzedający nie byłby w stanie zrobić.

Dobry pomysł – skup auta

Alternatywą dla wystawiania ogłoszeń o sprzedaży i korzystania z usług komisów samochodowych, może być skup samochodów Wrocław lub skorzystanie z oferty podobnej firmy w innym regionie czy mieście. Firmy zajmujące się skupem samochodów za gotówkę powstają w ostatnich latach wręcz masowo i cieszą się ogromną popularnością. Źródłem ich sukcesu jest przede wszystkim szybkie, sprawne, bezproblemowe i profesjonalne działanie. Aby sprzedać samochód, wystarczy umówić się na spotkanie z przedstawicielem firmy, nie trzeba natomiast wybierać się do skupu osobiście. Większość firm oferuje odbiór aut od klientów. Pracownik firmy przyjeżdża, wycenia auto, a jeśli cena odpowiada sprzedającemu, całą transakcję można przeprowadzić praktycznie od ręki. Właściciel samochodu dostaje pieniądze od razu lub na konto, a po stronie firmy jest załatwienie wszelkich formalności. Taka sprzedaż samochodu jest szybka, sprawna i całkowicie bezproblemowa. To doskonale rozwiązanie dla osób, którym zależy przede wszystkim na czasie.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*