Biurowiec czy hotel – gdzie najlepiej zorganizować konferencję firmową?

1 (1)

Konferencje firmowe czy branżowe są na porządku dziennym praktycznie w każdej branży. Każda firma, które zależy na rozwoju, poszerzaniu rynku zbytu i zdobywaniu nowych kontaktów zawodowych, powinna w swoją regularną działalność wpisać organizowanie ciekawych, atrakcyjnych dla klientów i kontrahentów konferencji. Problem pojawia się już na wstępie – gdzie zorganizować konferencję, aby była ona udana i na długo zapadła pozytywnie w pamięć jej uczestników?

Organizatorzy konferencji często zastanawiają się nad miejscem, gdzie zorganizować tego typu wydarzenie. Często dobrym pomysłem są centra biznesowe zorganizowane w dużych biurowcach. To dobry pomysł w przypadku konferencji, która będzie trwała jeden dzień. Nie ma wtedy bowiem konieczności organizowania uczestnikom miejsc noclegowych czy całego zaplecza socjalnego. Biurowce mają również pewnego rodzaju prestiż i renomę. Jeśli więc ma to być konferencja na naprawdę najwyższym poziomie, zaplanowanie jej w nowoczesnym biurowcu w atrakcyjnej lokalizacji może mieć duży wpływ na kwestie wizerunkowe.

Dobry hotel to podstawa udanej konferencji

Trzeba jednak pamiętać, że konferencje to często wydarzenia, które trwają kilka dni, a ich uczestnicy przyjeżdżają z różnych regionów kraju. Wtedy też trzeba zadbać nie tylko o zaplecze techniczne samej sali konferencyjnej, ale również o to, by uczestnicy mieli zapewnione miejsca noclegowe, posiłki oraz możliwość atrakcyjnego spędzenia czasu po godzinach. Dobrym pomysłem mogą być sale weselne Kraków, które przy odrobinie wysiłku będą spełniały wszystkie wymagania organizatorów konferencji. Sale weselne są bowiem duże i przestronne, dostosowane do imprez na większą skalę. Hotele, które mają sale weselne, posiadają również odpowiednie nagłośnienie i zaplecze techniczne, które równie dobrze sprawdzi się przy zorganizowaniu konferencji. Jeśli więc szukamy miejsca na konferencję nie w biurowcu, a w dobrej klasy hotelu, warto szukać w takich miejscach, które organizują imprezy weselne. Można wtedy bowiem mieć pewność, że obsługa ma doświadczenie w realizowaniu dużych imprez z dużą liczbą gości.

Neo Hotel

Warto osobiście sprawdzić salę konferencyjną

Jeśli jesteśmy organizatorami konferencji, warto pamiętać o tym, by poszukiwania odpowiedniego miejsca nie zostawiać na ostatnią chwilę. Najlepiej od razu po ustaleniu daty wydarzenia znajdźmy i zarezerwujmy miejsce w wybranym hotelu czy centrum biznesowym. Najlepsze lokalizacje mają bowiem zarezerwowane terminy na wiele tygodni czy miesięcy do przodu, co oznacza, że na ostatnią chwilę raczej nie znajdziemy dobrej i sprawdzonej miejscówki. Zanim zdecydujemy się na konkretne miejsce, warto odwiedzić je osobiście i przekonać się, że faktycznie jest dokładnie takie, jak zapewnia obsługa hotelu. Nie należy polegać wyłącznie na zdjęciach obiektu czy zapewnieniach jego menadżera, gdyż może się okazać, że w rzeczywistości obiekt będzie miał o wiele niższy standard niż sądziliśmy. A na ostatnią chwilę raczej już nie będzie możliwości odwrotu. Zanim więc cokolwiek zarezerwujemy, sprawdźmy naocznie, jak wygląda sala konferencyjna, zaplecze techniczne oraz baza noclegowa. Możemy w ten sposób oszczędzić sobie wielu rozczarowań, a często także wielu dodatkowych kosztów.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*