Bankowość internetowa – plusy, minusy, wybór

kariera bredek

Kiedy ludzie korzystają z Internetu, oczekują wygody, szybkości i wydajności. Te same oczekiwania dotyczą bankowości internetowej. Konsumenci postrzegają bankowość internetową jako szybki sposób płacenia rachunków i sprawdzania swoich finansów. Istnieje jednak kilka wad bankowości internetowej, jeśli jest wykorzystywana nieprawidłowo.

Poniżej znajduje się lista zalet i wad bankowości internetowej oraz sposoby uniknięcia niepotrzebnych pułapek, najlepszym sposobem jest oczywiście to, by z wyprzedzeniem sprawdzić rankingi banków na najlepszebanki.com i sugerować się nim przy wyborze banku.

Plusy bankowości internetowej

Przede wszystkim wygoda – w odróżnieniu od banku na miejscu, witryny bankowości internetowej nigdy się nie zamykają, są dostępne 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, a wystarczy tylko jedno kliknięcie myszą.

Później – wszechobecność. Jeśli pojawi się problem z pieniędzmi, gdy jesteś poza krajem, możesz natychmiast zalogować się do swojego banku internetowego i zająć się tematem – 24/7.

Kolejny plus to szybkość transakcji: witryny bankowości internetowej zazwyczaj wykonują i potwierdzają transakcje z szybkością przetwarzania ATM lub wyższą niż ta.

Liczy się też wydajność, Możesz uzyskać dostęp do wszystkich swoich kont, w tym indywidualnych kont emerytalnych, a nawet papierów wartościowych, i zarządzać nimi z jednej bezpiecznej strony.

Skuteczność też się liczy. Wiele witryn bankowości internetowej oferuje zaawansowane narzędzia, w tym:

  • agregację rachunków

  • notowania giełdowe,

  • alerty o kursach

  • programy do zarządzania e-portfelem

Wszystkie pomagają efektywniej zarządzać posiadanymi aktywami. Większość jest również kompatybilna z programami do zarządzania pieniędzmi.

Minusy bankowości internetowej

Ranking kont firmowychRozpoczęcie korzystania z niej może zająć trochę czasu: jeśli dopiero zaczynasz korzystać z bankowości internetowej, rejestracja w programie online Twojego banku może zająć trochę czasu. Lub może być łatwiej fizycznie wypełnić formularz w lokalnym oddziale. Jeśli Ty i Twój małżonek chcielibyście wspólnie przeglądać i zarządzać swoimi aktywami online, jeden z was może być zmuszony podpisać trwałe pełnomocnictwo, zanim bank wyświetli wszystkie posiadane aktywa razem.

Niektóre strony bankowe mogą być trudne w nawigacji. Zaplanuj trochę czasu i / lub przeczytaj samouczki, aby poczuć się komfortowo we własnym wirtualnym lobby. Zmiany w witrynie bankowej też są czasem ciężki. Nawet największe banki okresowo aktualizują swoje programy online, dodając nowe funkcje w nieznanych miejscach. W niektórych przypadkach może być konieczne ponowne wprowadzenie informacji o koncie.

Zaufanie do systemu bankowości internetowej jest problemem z dwóch głównych powodów: kradzieży tożsamości i błędu operatora. Jeśli korzystasz z niezabezpieczonego bezprzewodowego połączenia z Internetem, korzystanie z bankowości internetowej może nie być dobrym pomysłem. Przebiegłemu złodziejowi identyfikatorów zbyt łatwo jest przeglądać dane osobowe.

Bankowość internetowa została zaprojektowana tak, aby była dla Ciebie wygodna. Skorzystaj z tego!

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*