Aktywna kobieta biznesu – w jaki sposób dba o swoje zdrowie?

acro-yoga-active-balance-1882005

Panie w biznesie radzą sobie świetnie i nie coraz częściej są właścicielkami sporych przedsiębiorstw lub piastują kierownicze stanowiska. Nic w tym dziwnego – kobiety są bardzo ambitne, wytrwałe w dążeniach do celu, a jednocześnie potrafią umiejętnie łączyć życie zawodowe z byciem mamą. Świadoma kobieta biznesu powinna jednak także regularnie się badać i dbać o swoje zdrowie – wiele chorób rozwija się bowiem w ukryciu i często przez długi czas nie dają żadnych widocznych objawów.

Funkcjonowanie w środowisku biznesowym ma swoje jasne i ciemne strony. Z jednej strony, panie mają możliwość rozwoju zawodowego, realizowania swoich marzeń i ambicji, dążenia do coraz ciekawszych i lepiej płatnych stanowisk. Z drugiej strony, taka praca to też spore źródło stresu i przemęczenia, wiąże się z życiem w ciągłym biegu, brakiem wypoczynku i regularnych posiłków, nadmiarem kawy i innych nie do końca wskazanych używek. Przy takim trybie życia nasz organizm jest mocno eksploatowany i narażony na wiele chorób i dolegliwości. Warto więc regularnie się badać i korzystać ze wszystkich dostępnych usług medycznych. W wielu firmach pracownicy maja prywatne ubezpieczenia medyczne i możliwość korzystania z wizyt darmowych u lekarzy wielu specjalności. Dobrze jest korzystać z tych możliwości w pełnym zakresie, jaki daje nasza polisa ubezpieczeniowa.

Jakie badania warto robić regularnie?

kazmirowicz gdyniaŚwiadome kobiety sukcesu powinny być równie świadome wszelkich zagrożeń dla swojego zdrowia. Warto więc stosować szeroko zakrojoną profilaktykę oraz wykonywać wszystkie zalecane badania, które należy robić regularnie co jakiś czas. W przypadku pań wskazana jest raz na rok wizyta u ginekologa, wykonanie podstawowych badań, w tym cytologii i badania piersi. Pozwala to wykryć poważne choroby nowotworowe we wczesnym ich stadium. Warto również wykonać USG nerek i jamy brzusznej, które wykrywa problemy w takim stadium, gdy nie dają jeszcze żadnych objawów. USG wykona szybko i solidnie Kazmirowicz Gdynia. To propozycja dla mieszkańców Gdyni i okolic, którym zależy na wysokiej jakości obsłudze medycznej i badaniu na dobrym sprzęcie.

Morfologia krwi i badania serca

Regularnie i systematycznie warto tez robić badania serca, takie jak EKG oraz echo serca oraz morfologie krwi. W dzisiejszych czasach choroby serca i układu krążenia dopadają coraz młodsze osoby, a zawał i udar przestały być już chorobami wieku dojrzałego czy podeszłego. Regularne badania pozwalają szybko i we wczesnym stadium wykryć wszelkie nieprawidłowości, dzięki czemu od razu można wdrożyć prawidłowe leczenie. Morfologia krwi pozwala natomiast ocenić niedobory w organizmie, a także wszelkie stany chorobowe, których nie wykrywają badania obrazowe. Raz w roku warto ją wykonać dla własnego spokoju i pewności, że nasz organizm jest w dobrej kondycji. Badanie krwi można wykonać szybko, bezproblemowo, ze zwykłym skierowaniem od lekarza rodzinnego. Nie zajmuje wiele czasu, nie powinno więc być problemu, by nawet w mocno napiętym grafiku znaleźć pół godziny na wizytę u lekarza.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*