3 kroki do udanej imprezy firmowej

img_3317

Dobra atmosfera wśród pracowników to niezwykle istotna przesłanka decydująca o sukcesie przedsiębiorstwa. Jak o nią dbać? Zdecydowanie jedną z najskuteczniejszych metod są imprezy firmowe.

Imprezy firmowe mają niejedno oblicze – festyny, gale jubileuszowe, szkolenia, spotkania świąteczne itp. Bez względu na to, jaką formę przybierają, zaproszeni goście powinni czuć się dobrze i swobodnie. Zorganizowanie udanej imprezy firmowej to przedsięwzięcie wymagające solidnych przygotowań, niemniej są trzy obszary, na które w szczególności trzeba zwrócić uwagę.

Ważne, z kim

Pierwszym krokiem do zorganizowania imprezy firmowej jest określenie liczby uczestników. To przekłada się m.in. na wielkość obiektu, w którym impreza się odbędzie. Co więcej, warto zasięgnąć informacji o preferencjach poszczególnych osób co do spędzania wolnego czasu – to niezbędne, aby opracować plan spotkania opowiadający oczekiwaniom i możliwościom wszystkim uczestników.

Ważne, gdzie

Wybór miejsca nie ma prawa być dziełem przypadku. Oczywiście wiele tu zależy od charakteru imprezy, aczkolwiek obiekt musi spełniać pewne warunki. Imprezy firmowe zwykle są połączone z noclegiem, więc pojawiają się tu dwie ważne kwestie. Na korzyść obiektu przemawia duża baza noclegowa, co w szczególności przy większych grupach ma niebagatelne znaczenie. Dojazd nie powinien zajmować wiele czasu i być uciążliwy. Wskazane jest zatem dobrze skomunikowane miejsce, najlepiej gdzieś na uboczu – centrum miasta to niezbyt trafione rozwiązanie, hałas na pewno będzie przeszkadzać. Obiekt w ładnej okolicy, gdzie uczestnicy mają blisko, to najlepsza opcja.

Profesjonalnie wyposażone sale konferencyjne, zaplecze gastronomiczne (czyli własna restauracja) oraz przestrzeń rozrywkowa także wpływają na atrakcyjność obiektu. Wszystkim powyższym wymogom odpowiada Rancho Pod Bocianem pod Warszawą. Zajmujące 20-hektarowy obszar, posiada 5 sal konferencyjnych z nowoczesnym sprzętem, restaurację i bazę noclegową dla 180 osób. Do tego m.in. park linowy, strzelnica, pole do gry w paintball etc.

Ważne, jak

Plan imprezy ma umożliwić uczestnikom wchodzi w interakcje. Nie chodzi o to, aby przytłoczyć ich liczbą atrakcji – w tym przypadku mniej znaczy więcej. Grunt to podjeść do tworzenia planu z głową.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*