Nauka nut – sposoby, metody i akcesoria wykorzystywane w lekcjach muzyki.

piano-1655558_640

Każdy instrumentalista lub śpiewak, zarówno początkujący jak i profesjonalista, powinien oprócz umiejętności muzycznych oraz talentu posiadać odpowiednią wiedzę. Dlatego też tak ważna jest nauka nut, jak również umiejętność czytania poszczególnych znaków muzycznych. Jak rozpocząć naukę tej sztuki? Jakie akcesoria obecne w sklepie muzycznym ułatwią tego rodzaju szkolenie? Które z przedmiotów powinny znaleźć się w ekwipunku młodego muzyka?

Czytanie nut – do czego się przyda?

Czytanie nut to dla wielu osób zbędna wiedza, której nigdy się nie wykorzystuje, W rzeczywistości jest to pewnego rodzaju tradycja, a dla przyszłych wirtuozów muzyki – język międzynarodowego porozumiewania się. Ten bogaty system znaków pozwala odczytać zarówno melodię, metrum, tempa czy głośność utworu, jak równiejszego cały charakter. Dlatego też podejmując się działań artystycznych warto skupić się także na nauce nut.

Tego rodzaju działania, wspomagane odpowiednio dobranymi akcesoriami, które można nabyć w profesjonalnym sklepie muzycznym, pomagają ponadto usprawniać procesy myślowe, poprawiają pamięć czy zapamiętywanie. Jak zatem wygląda nauka nut? Z jakich akcesoriów warto skorzystać podczas szkolenia?

Nauka melodycznych zapisów graficznych

Szkolenie związane z nauka zapisu oraz czytania znaków graficznych należy rozpocząć od zapoznania się z poszczególnymi elementami dźwięków. W tym celu warto przeglądać zapisy istniejące w różnego rodzaju śpiewnikach czy podręcznikach muzycznych. Ciekawe propozycje można zanieść w ofercie sklepu muzycznego.

W nauce nut pomocne są również odpowiednio przygotowane podręczniki oraz książki ćwiczeń. W początkowej fazie uczniowie będą poznawali poszczególne znaki oraz wyszukiwali je w przygotowanych zapisach. Kolejno sami powinni spróbować stawiać nuty i symbole na pięciolinii. Zeszyty z wyznaczonym polem ćwiczeń można nabyć w sklepie z artykułami muzycznymi.

Nauka nut to również rozpoznawanie ich w prostych melodiach odtwarzanych z plików multimedialnych lub podczas gry na danym instrumencie. Ćwiczenia obejmują także znajomość ich rytmu, częstotliwości długości czy natężenia. Dlatego też uczniowie powinni sami wystukiwać dane znaki i sekwencje muzyczne.

Wśród dostępnych w ofercie profesjonalnego sklepu akcesoriów, które wspomogą proces nauki znajdują się również narzędzia takie jak:

– podręczniki i zeszyty ćwiczeń,

– nagrania video,

– metronomy,

– proste instrumenty muzyczne do wystukiwania rytmu,

– pady muzyczne,

– zabawki i gry do nauki nut – mamony, rebusy, układanki, akcesoria interaktywne-

– wiele innych.

 

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*