Agregat prądotwórczy do firmy – czy warto?

pol_pl_Agregat-pradotworczy-Proton-360-500_14

Bez prądu nie byłby możliwy postęp cywilizacyjny. Nie można wyobrazić sobie funkcjonowania bez elektryczności. Dotyczy to naszych gospodarstw domowych, ale także wszelkich innych miejsc: urzędów, sklepów, a także firm ze wszystkich branż. Fakt, że prąd jest niezbędny i niezastąpiony uświadamiamy sobie najczęściej dopiero wtedy, kiedy nagle go nam brakuje. Nie warto jednak zwlekać z decyzją o odpowiednim zabezpieczeniu na taką ewentualność, aż na własnej skórze przekonamy się, jak uciążliwa i kosztowna jest taka sytuacja. Brak prądu to jednocześnie brak światła, Internetu, ciepłej wody, ogrzewania, itp.

W razie awarii

Chociaż w dzisiejszych czasach, przerwy w dostawie prądu nie są już nagminnym zjawiskiem, nawet rzadkie i krótkie mogą spowodować ogromne problemy, zwłaszcza w przypadku dużych przedsiębiorstw produkcyjnych czy usługowych. Za brak elektryczności odpowiadają najczęściej złe warunki pogodowe, w konsekwencji których zostają zerwane linie energetyczne, a dopływ prądu odcięty. Na niekorzyść działa także fakt, iż w niektórych miejscach w naszym kraju linie energetyczne są jeszcze przestarzałe i niezmodernizowane, a tym samym bardziej podatne na awarie. Czasem naprawa i przywrócenie dostaw prądu wymaga dłuższego czasu naprawy, co zwłaszcza w przypadku firm i przedsiębiorstw oznacza niemałe problemy i ogromne straty. Z tego powodu właściciele firm poszukują alternatywnych źródeł energii elektrycznej, które pozwolą im zabezpieczyć się w razie takich sytuacji. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup agregatu prądotwórczego, który coraz częściej staje się niezbędnym elementem wyposażenia przedsiębiorstwa.

Alternatywa, czyli agregat prądotwórczy

Agregat prądotwórczy to w praktyce własne, niezależne i bezpieczne źródło prądu dla firmy. „Sercem” tego urządzenia jest silnik spalinowy, który może być zasilany gazem, benzyną lub olejem napędowym. W uproszczeniu, silnik połączony jest z prądnicą, która ruch jego tłoków zamienia na prąd elektryczny. Może być on bezpośrednio przekazywany do urządzeń elektrycznych, których funkcjonowanie jest niezbędne w danej fiemie. Posiadanie takiego urządzenia zapewnia ciągłość dostępu do zasilania bez względu na dostawy energii elektrycznej. Do wyboru mamy agregaty przenośne oraz agregaty stacjonarne. W przypadku dużych firm i przedsiębiorstw, gdzie potrzebny jest stały dostęp do prądu, lepszym rozwiązaniem będą te drugie. Praktyczne i funkcjonalne agregaty przenośne możemy znaleźć w ofercie firmy Proton Polska, w sklepie internetowym pod adresem https://proton-polska.pl/pol_m_Agregaty-pradotworcze_Przenosne_Z-silnikiem-diesla-163.html.

Bez prądu ani rusz

Zakup agregatu prądotwórczego to rozwiązanie uniwersalne i sprawdza się w firmach różnych branż. Szczególnie niezbędne wydaje się to w przedsiębiorstwach produkcyjnych, gdzie produkcja odbywa się 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Agregat sprawia, że maszyny pracują nieprzerwanie, nawet pomimo awarii sieci energetycznej. Jednakże agregaty prądotwórcze są niezbędne także w firmach innych branż. Obecnie niemożliwym jest wyobrażenie sobie funkcjonowania biura bez komputerów i sieci internetowej. Dzięki agregatowi, który może zostać uruchomiony natychmiast po utracie zasilania, sieć firmowa i praca urządzeń zostaje utrzymana, a funkcjonowanie firmy czy instytucji nie jest zakłócone. Dzięki temu możemy uniknąć chociażby skarg na opóźnienia. Trudno nie wspomnieć o hotelach i pensjonatach, a także domach weselnych i restauracjach, gdzie kładzie się szczególny nacisk na zapewnienie gościom największego komfortu. Bez prądu byłoby to utrudnione, a wręcz niemożliwe. Co ciekawe, coraz częściej sami klienci takich placówek, którzy uzgadniają organizację swojego wesela życzą sobie, aby w umowie widniał zapis o zapewnieniu rezerwowego źródła zasilania w razie awarii.

Forma zabezpieczenia

Innowacyjne oprogramowanie do zarządzania produkcjąAwaryjne agregaty prądotwórcze są obecnie coraz ważniejszym elementem wyposażenia z punktu widzenia właścicieli firm i ich klientów, dlatego warto je zakupić i w ten sposób zabezpieczyć się na wypadek braku zasilania. Koszt ich zakupu jest niewspółmiernie niższy od strat, jakie będzie musiała ponieść firma w razie nagłego, dłuższego braku prądu i zatrzymania całej działalności. Taka forma zabezpieczenia się na nieprzewidziane sytuacje jest również oznaką troski o wysokie standardy usług i dobre imię przedsiębiorstwa oraz satysfakcję klientów. Ma to szczególne znaczenie w przypadku świadczenia usług hotelarskich czy gastronomicznych, a także przy organizacji imprez okolicznościowych oraz plenerowych (np. koncertów). Warto także podkreślić, że posiadanie agregatu i korzystanie z jego działania, wcale nie oznacza wysokich kosztów eksploatacyjnych, których wielu zapewne się obawia. Co więcej, jak wiemy ceny energii elektrycznej ciągle rosną, natomiast agregat zużywa zaledwie kilka litrów oleju napędowego w ciągu godziny. Przeliczając to na miesięczne koszty, okazuje się, że jest to inwestycja opłacalna.

Przemyślany wybór

Dokonując wyboru agregatu prądotwórczego dla swojej firmy z pewnością jednym z kryteriów jest oszczędność i możliwie jak najniższe koszty jego działania. Jednymi z najoszczędniejszych agregatów prądotwórczych są te zasilane olejem napędowym. Z powodzeniem stosuje się je, nie tylko w domach, ale także w firmach i instytucjach publicznych. Tego typu agregaty posiada w swojej ofercie firma Proton Polska. W firmie najczęściej potrzebna będzie instalacja większego urządzenia, zasilanego olejem napędowym, które umożliwi uzyskanie odpowiednich parametrów dostarczanego prądu. Pamiętajmy, że agregat powinien dobrany w taki sposób, aby łączna moc wszystkich zasilanych przez niego urządzeń była mniejsza niż jego moc. Zanim dokonamy zakupu należy obowiązkowo przeprowadzić analizę sieci i oszacować potrzeby w tym względzie, uwzględniając wszystkie potrzebne urządzenia. Będzie to polegało m.in. na tym, aby obliczyć maksymalny pobór energii elektrycznej dla wszystkich używanych urządzeń elektrycznych. Moc agregatu podawana jest w kW (kilowatach), a w przypadku tych największych urządzeń tego rodzaju w kVA (kilowoltoamperach). Największe produkowane agregaty prądotwórcze mogą generować energię elektryczną o mocy nawet 100 kVA (80 kW).

W rękach profesjonalistów

Inwestując w agregat prądotwórczy, warto wybierać oferty renomowanych firm będziemy, aby mieć pewność, że dokonaliśmy właściwego zakupu. Przykładem profesjonalnego dystrybutora agregatów prądotwórczych dla firm jest Proton Polska, który działa na rynku już od 2007 roku. Wysoka jakość urządzenia oznacza także spełnienie standardów bezpieczeństwa, które jak wiemy w przypadku energii elektrycznej ma niebagatelne znaczenie. Dobry agregat gwarantuje bezpieczeństwo nawet najbardziej wrażliwym urządzenia w firmie oraz jest odporny na działanie warunków atmosferycznych. Ważną kwestią jest także pomoc w doborze odpowiedniego dla naszej firmy agregatu. Samodzielne oszacowanie swojego zapotrzebowania w zakresie energii elektrycznej nie zawsze może nie być w pełni precyzyjne. Dobrze, jeśli profesjonaliści w tym względzie udzielą nam wskazówek i porad i pomogą wybrać najlepszą dla nas opcję. Ponadto, w przypadku chociażby marki Proton Polska klienci mogą liczyć w razie jakichkolwiek problemów na fachowy serwis 24 godziny na dobę.

Poziom hałasu

Coraz częściej ważnym kryterium przy wyborze agregatu prądotwórczego jest emitowany przez niego poziom hałasu. Nie trudno się domyślić, że ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku firm świadczących usługi hotelarskie czy gastronomiczne, gdzie komfort gości jest jednym z ważniejszych czynników sukcesu. Producenci agregatów wyszli naprzeciw takim potrzebom klientów i przygotowali w swoich ofertach agregaty prądotwórcze ze skutecznym wygłuszeniem: z dźwiękoszczelną obudową, ze specjalnie zaprojektowanym tłumikiem oraz systemem antywibracyjnym. Dzięki temu osoby przebywające w zasięgu działania takiego urządzenia nie muszą znosić uciążliwych dźwięków. Agregaty z silnikiem diesla, pracują naprawdę cicho, a klienci, np. hotelu, nie odczuwają żadnych niedogodności.

 

 

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*