Agent nieruchomości – jakimi cechami musi się wyróżniać?

Pick-an-Agent-58b33c7d3df78cdcd8b67cd6

Celem tego artykułu jest pomoc w ustaleniu, czy kariera w agencji nieruchomości jest odpowiednia dla Ciebie. Wszyscy ci, którzy mają prawo jazdy, mogą czytać dalej!

Kwalifikacje

Kwalifikacja to nie najważniejszy wymóg w tej pracy, chociaż wielu pracodawców chętniej zatrudnia absolwentów kierunków związanych z branżą nieruchomościami, ponieważ prawdopodobnie mogą się bardziej przydać w agencji. Niektórzy pracodawcy oferują określone szybkie studia dla absolwentów – jeśli chcą komuś dać szansę na awans do kierownictwa, stąd determinacja i ambicje to coś, co na pewno musi cechować kandydatów na dobrych agentów nieruchomości.

Osobowość

Nisza nieruchomości jest branżą związaną z ludźmi, dlatego chcąc być agentem musisz być dobry w kontaktach z ludźmi z różnych dziedzin życia. Powinieneś być pewny siebie, ale bez arogancji, mieć zdolność do zachowania spokoju – nawet pod presją i dobrze jest też mieć być reprezentantem doskonałych umiejętności interpersonalnych. Jest to zasadniczo praca sprzedażowa, z powodu czego agent nieruchomości powinien mieć przekonywającą, ale uprzejmą naturę. Nisza nieruchomości jest dynamiczną, szybko rozwijającą się branżą, która wymaga dużego zaangażowania.

Praca agenta nieruchomości jest zróżnicowana i nie jest stabilna. Dzień pracy dzieli się między biurem a nabywaniem potencjalnych nabywców na zwiedzanie. Negocjatorem może być również samochód służbowy lub dodatek na samochód.

Potrzebne są umiejętności pisemne i komunikacyjne – praca agenta nieruchomości jest pracą handlową, więc musisz być w stanie zaprezentować nieruchomość w jak najlepszym świetle za pomocą słowa pisanego i mówionego. Umiejętności negocjacyjne są również niezbędne, ponieważ wielu klientów potencjalnych nabywców będzie próbowało obniżyć cenę. Istotne jest bycie zainteresowanym rynkiem nieruchomości i rynkiem mieszkaniowym – podobnie jak to, by mieć dobre poczucie biznesu i doskonałe umiejętności obsługi komputera. Musisz mieć przyjazną i profesjonalną postawę, być godnym zaufania i mieć doskonałe umiejętności zarządzania czasem. Wiele firm wyznacza cele swoim pracownikom, więc musisz rozwijać się w atmosferze konkurencji i być w stanie pracować pod presją.

Warunki pracy

Praca agenta nieruchomości jest zróżnicowana tak, że tylko połowę życia zawodowego spędza się w biurze. Dużo czasu spędza się z klientami, omawiając ich potrzeby lub pokazując im domy, które niedawno pojawiły się na rynku. Wycieczki do domów, aby dokonać wstępnej wyceny i pokazać ludziom nieruchomości, stwarzają stymulujące środowisko z dala od biura. Ze względu na charakter pracy, firma zazwyczaj dostarcza samochód swoim agentom.

Przeciętny tydzień pracy wynosi od 35 do 40 godzin, chociaż może to różnić się w zależności od pracodawcy. Godziny nie są zazwyczaj ustawione, chociaż biuro zwykle otwierane jest około 9.00. Agent nieruchomości zwykle musi swój czas pracy dopasować do zobowiązań klienta. Dlatego ważna jest elastyczność i umiejętność dopasowania. Są to najważniejsze wymagania dla agenta nieruchomości.

Porady dotyczące poradnika nadesłało biuro nieruchomości Dominium.pl – nieruchomości kraków

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*