6 wyzwań w obliczu rozwoju firmy. 1 system, który pomoże sobie z nimi poradzić.

Long-Term-and-Short-Term-Business-Property-Loans

Dzisiejsze firmy coraz częściej odczuwają potrzebę rozszerzenia swojego zasięgu na nowe rynki – zarówno w kraju, jak i za granicą. Jednym z bezpośrednich rezultatów tego rozszerzenia jest fakt, że możesz być zmuszony do zarządzania wieloma lokalizacjami i nadzorowania pracowników w odległych biurach – co może powodować wiele problemów i bóle głowy. Niezależnie od tego, jak bardzo rozpowszechniona jest Twoja organizacja, musisz ciężko pracować, aby zachować spójność zespołu i filozofię, aby wszyscy czuli, że są w tym samym zespole, niezależnie od tego, gdzie pracują.

Zarządzanie wieloma lokalizacjami: 6 wyzwań

1. Gdy skupiasz się na biznesie w głównej lokalizacji, może być CI ciężko zapewnić pracownikom w innych lokalizacjach uwagę, na jaką zasługują.

2. Utrata spontanicznej komunikacji jest kolejnym wyzwaniem – nie widzisz swoich pracowników w korytarzu lub na spotkaniach, przez co komunikacja jest naturalna lub nieplanowana.

3. Kolejnym wyzwaniem jest logistyka np. wszystko, co nie może być wysłane drogą elektroniczną, musi zostać wysłane pocztą, co powoduje opóźnienia i większy wysiłek.

4. Skomplikowane przydziały pracy także stanowią wyzwanie. Trudniej jest wykonywać określone typy zadań lub współpracować z innymi, gdy pracownicy znajdują się w odległych lokalizacjach.

5. Brak spójności zespołowej też jest komplikacją. Twoi członkowie zespołu również się nie znają. To z łatwością może prowadzić do mentalności „my kontra reszta firmy”.

6. Obawy dotyczące ogólnego nadzoru z pewnością też się pojawią. Jeśli masz zdalne biuro, które odwiedzają klienci, praktycznie niemożliwe jest sprawdzenie, czy

• pracownicy przychodzą na czas,
• pracują w odpowiednich godzinach,
• noszą odpowiedni strój biznesowy.

Aby stawić czoła tym i innym wyzwaniom, przywódcy organizacji muszą skupić się na trzech kluczowych obszarach: systemach, technologii i komunikacji. Wiedza o tym jak wejść na szerszy, europejski rynek to jedno, w kwestiach finansowych możesz się poduczyć ze stron, takich jak https://ekantor.pl/ile-kosztuje-euro-i-kiedy-najlepiej-jest-je-kupowac/ – natomiast cała reszta związana z czynnikiem ludzkim to już kwestia wymagająca większej uwagi z Twojej strony.

Zarządzanie wieloma lokalizacjami: postaw na system

Musisz mieć zainstalowane systemy, które umożliwią standaryzację jakości komunikacji, produktów i wyników. Odpowiednio opracowane systemy pozwolą Ci powielać biura i rozwijać się szybciej – dzięki skróceniu czasu szkolenia i nadzoru.

Kluczem jest ustalenie jasnych obowiązków, granic i autorytetów. Niewyraźne obowiązki tworzą „dziury”, w które wszystko wpada”. Niejasne granice powodują katastrofy, od problemów personalnych po prawne, podczas gdy niewystarczająca władza może stać się źródłem opóźnień i demotywacji. Chodzi więc o to, aby obowiązki każdego pracownika były jasno określone poprzez strukturę organizacyjną połączoną z systemem, który mierzy każdego pracownika, i pociąga wszystkich do odpowiedzialności za wywiązywanie się z obowiązków służbowych niezależnie od miejsca, w którym się znajdują.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*