5 metod, by szybko poprawić stopnie w szkole

Student, College Student, Women.

Niedługo koniec roku szkolnego. Kolejny moment, gdy wystawiane będą stopnie i zaczną się wakacje. Jednak nim to nastąpi, niektórzy uczniowie znowu będą musieli wysłuchać tyrad niezadowolonych ze świadectwa rodziców, że mogli mieć lepsze wyniki, uczyć się więcej, a córka Kowalskich znowu ma świadectwo z paskiem.

Jeśli i Ty należysz do tej grupy – masz dwa wyjścia. Albo przygotujesz się na kolejny monolog i narzekania albo weźmiesz się w garść i coś z tym zrobisz. Razem z ekspertami z Edun Korepetycje, którzy są mistrzami nauczania nawet beznadziejnych przypadków, prezentujemy sposoby, które w efektywny i prosty sposób pozwolą Ci złapać przed końcem roku lepsze stopnie i podciągnąć średnią.

Sposób pierwszy – przyłóż się do lekcji

Zapewne nikt Ci tego nie powiedział, ale słuchając wywodów nauczyciela… zaoszczędzasz naprawdę dużo czasu. Skup się i postaraj się zrozumieć, co mówi nauczyciel w trakcie lekcji – dzięki temu późniejsze powtórki to będzie jedynie formalność. Jeśli zwykle bujasz w obłokach – przestawienie się na efektywne słuchanie może być nieco męczące, dlatego wybierz najważniejsze przedmioty. Zapewne nie uda Ci się utrzymać skupienia przez cały czas, jednak szybko zauważysz, że rozumiesz i pamiętasz więcej niż zwykle.

Sposób drugi – godzina dziennie na naukę

Zacznij planować swoją naukę. Zazwyczaj przecież wiesz o sprawdzianie wcześniej niż noc przed, prawda? Poświęć godzinę dziennie na powtórzenie materiału, ale nie bój się także zaglądać do podręcznika wprzód – dzięki temu będziesz lepiej rozumiał, o czym mówi nauczyciel i będziesz mógł złapać punkty za aktywność. Ale o tym w punkcie poniżej.

Schüler heben Hände im Unterricht

Sposób trzeci – bądź aktywny

Zaglądasz do podręczników i sprawdzasz, co będzie na kolejnej lekcji? Nauczyciele bardzo lubią aktywnych uczniów, którzy wyróżniają się z bezmyślnie wgapionego w tablicę stada. Jeśli nigdy nie zgłaszałeś się na lekcji – czas zacząć. Na początku nauczyciel może być nieco w szoku, ale postaraj się zgłosić z 4-5 razy do końca roku szkolnego. Może to naprawdę wpłynąć na stosunek nauczyciela do Ciebie – chętniej zaokrągli Ci stopień na koniec roku. Choćby tak, dla zachęty. Skoro masz wiedzę, to znaczy, że się interesujesz, a naciągana czwórka może zmotywuje Cię do większych starań w przyszłym roku?

Sposób czwarty – bądź przygotowany

Jeśli chcesz złapać dobre stopnie, nie możesz pozwolić sobie na głupie wtopy. Odrabiaj na bieżąco zadania domowe, powtarzaj choć minimalnie materiał, nie zostawiaj nauki na ostatnią chwilę. Nawet jedna, przypadkowa jedynka może popsuć wcześniejsze starania i zdemotywować Cię do wysiłku. A co jeśli się trafi? Zapytaj nauczyciela, czy możesz ją poprawić. Jeśli nie – postaraj się tym nie przejmować i działać dalej.

Sposób piąty – skorzystaj z pomocy

Jeśli Twoje problemy w nauce wynikają z zaległości albo kompletnie nie rozumiesz danego przedmiotu – skorzystaj z pomocy. Możesz zaproponować grupce znajomych wspólne uczenie się – ktoś wyjaśni, to z czym Ty masz problem, Ty natomiast omówisz zagadnienie z przedmiotu, z którego czujesz się pewnie. Jeśli jest Was w klasie więcej z podobnym problemem – możecie zapytać nauczyciela, czy poświęci Wam chwilę czasu po lekcjach. Jeśli nie ma takiej opcji – warto pomyśleć o wynajęciu kogoś. Profesjonalne korepetycje dla grupy są dużo tańsze, niż zajęcia indywidualne.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*