ZUS, a praca dorywcza

thisisengineering-raeng-h6gCRTCxM7o-unsplash (1)

 

Na pewno wiele osób zastanawia się nad tym jak to jest, kiedy chcą pracować dorywczo ze składkami na ZUS? Osoby, które mają już umowę o pracę nie muszą się martwić dodatkowymi składkami, jeśli będą miały umowę zlecenie albo umowę o dzieło. Jeśli stawiamy na pracę dodatkową, którą jest jedynym źródłem dochody to wtedy składki trzeba będzie normalnie opłacać, a zatem trzeba sprawdzić czy to będzie dla nas opłacalne? Te osoby, które mają własną działalność gospodarczą i jeszcze podpisują umowę zlecenie nie muszą dodatkowo płacić składek. W przypadku umowy o dzieło nie ma znaczenia czy to jedyna praca czy dodatkowa to składek na ZUS się nie odprowadza. Wiele osób właśnie z takiej formy rozliczenia korzysta, bo mogą dzięki temu więcej zaoszczędzić i więcej zyskać.

Ile można zarobić na przykładzie Warszawy?

Warszawa to największe miasto w Polsce gdzie zarobki są zawsze wyższe niż w innych regionach kraju. Przy umowie zlecenie można zarobić netto 14,47 zł. To oczywiście płaca minimalna, dlatego wszystko będzie zależne od tego, co robimy i u kogo pracujemy. Im większa firma i im bardziej ceni pracowników tym więcej można będzie zarobić. Zarobki to także nasze umiejętności czy wykształcenie, dlatego warto wejść na stronę https://biznes.wprost.pl/poradnik/praca/10680568/praca-dodatkowa-w-warszawie-gdzie-szukac-dorywczego-zajecia.html, aby można było sprawdzić, w jakich zwodach możemy pracować. Wtedy zaczniemy przeszukać oferty, aby się dowiedzieć, które z nich są dla nas bardzo atrakcyjne.

Szukamy pracy dorywczej

Warto sprawdzić Internet. Mamy wiele różnych miejsc gdzie znajdują się ogłoszenia. Jednym z nich jest Facebook, który ma specjalne grupy, na których można się dowiedzieć, kto i kogo poszukuje do pracy dorywczej. Wystarczy znaleźć trochę czasu, a bardzo szybko dotrzemy do takich ofert, jakie będą dla nas odpowiednie. Kontaktujemy się z pracodawcą i pytamy jak ma to wszystko wyglądać. Warunki muszą być dobre nie tylko dla firmy, ale również dla nas, dlatego trzeba to wszystko dokładnie sprawdzić.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*