Top 5 zawodów dla osób kochających samochody

top5zawodowdlaosobkochajacychsamochody

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak połączyć swoją pasję motoryzacyjną z pracą zawodową. Okazuje się, że wcale nie jest to takie trudne. Tak naprawdę osoby, które kochają nowinki techniczne i technologiczne, a przede wszystkim interesują się pojazdami mechanicznymi, mogą znaleźć dobrze płatną pracę przy samochodach, jako mechanik, doradca serwisowy, kierowca czy przedstawiciel.

Praca jako doradca serwisowy

Coraz więcej osób interesuje się zawodem takim, jak doradca serwisowy, ponieważ ta specjalizacja gwarantuje nam stałą pracę i bardzo dobre wynagrodzenie z premią. Każdego roku ludzie kupują różnego rodzaju samochody i mimo wszelkich kryzysów branża motoryzacyjna stale się rozwija.

Właściciele aut nie zawsze mają wiedzę techniczną na temat swoich pojazdów, dlatego też w przypadku awarii kierują się do punktów napraw. W każdym serwisie powinna być osoba odpowiedzialna za kontakty z klientem, omówienie problemu i uzyskanie pomocy. Doradcy sugerują klientowi czy ma wykonać wyłącznie przegląd auta, czy może już dokonać konkretnej naprawy.

Praca doradcy serwisowego wymaga również przedstawienia klientowi przewidywanych kosztów oraz określenia, w jakim czasie zostanie wszystko wykonane. Po skończonej usłudze doradca oddaje naprawione auto, dopełniając również przy tym wszelkich formalności.

Osoba z doświadczeniem w obsłudze klienta i wiedzą z zakresu budowy i funkcjonowania aut osobowych i dostawczych może liczyć na bardzo dobre wynagrodzenie i stałą pracę w renomowanych firmach, takich jak na przykład BMW.

Mechanik samochodowy BMW wymarzonym zajęciem zarobkowym

Bardzo dużo osób od dziecka uwielbia majsterkować przy różnego rodzaju urządzeniach i maszynach. U niektórych pasja rozbierania wszystkiego na części zostaje na zawsze. Często tak jest w zawodzie mechanika samochodowego. Praca w dużej firmie pozwala nie tylko wykonywać różne zlecenia i zarabiać dobre pieniądze, ale również rozwijać się poprzez uczestnictwo w różnych szkoleniach.

Mechanik samochodowy może pracować na własny rachunek, czyli prowadzić swój zakład albo stację diagnostyczną, ale zdecydowanie lepiej jest, przynajmniej na początek rozpocząć karierę w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku. Nie trzeba wtedy martwić się o pozyskiwanie zleceń i klientów, a zarobki są naprawdę na bardzo dobrym poziomie.

Decydując się na swoją firmę, należy również pamiętać o zakupie nowoczesnego wyposażenia i niezbędnych narzędzi. Wybierając pracę jako mechanik w BMW, otrzymujemy profesjonalny sprzęt do realizacji powierzonych zadań i przechodzimy niezbędne szkolenia.

Praca przy produkcji samochodów

Na liniach produkcyjnych cały czas potrzebni są operatorzy maszyn oraz monterzy różnych małych części czy dużych konstrukcji pojazdów. Dla osób, które chciałyby pracować przy budowie maszyn i nowoczesnych technologiach jest to idealne zajęcie. Na produkcji można pracować jako operator maszyn, lakiernik, tapicer, inżynier procesów i produkcji, czy konstruktor albo technolog.

Dealer samochodowy

Osoby poszukujące pracy przy samochodach mogą także zająć się ich sprzedażą. Można zostać zarówno dystrybutorem konkretnej marki, jak i sprzedawać auta w komisach czy sprowadzać je z zagranicy. Możliwości jest wiele.

Dostawca i kurier

Żeby zostać dostawcą lub kurierem wymagane jest prawo jazdy kategorii B. Ponadto warto wyrobić sobie kompetencje miękkie, takie jak dokładność i odpowiedzialność oraz punktualność. W kontakcie z klientem trzeba również wykazać się dobrą komunikatywnością oraz wysoką kulturą osobistą.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*