W jaki sposób wielkie firmy radzą sobie z zanieczyszczeniem powietrza w swoich biurowcach?

munich-2516500_640

Zanieczyszczenie powietrza nie dotyczy wyłącznie otwartej przestrzeni. Jest dużym problemem także w budynkach mieszkalnych, biurowych czy użyteczności publicznej. Dlatego też warto dbać o jakość powietrza we wnętrzach – ma ona niebagatelny wpływ na dobre samopoczucie, kondycję psychiczną, fizyczną oraz na nasze zdrowie.

Kiepska jakość powietrza bardzo szybko odbija się na naszym zdrowiu i samopoczuciu. Jeśli w powietrzu jest sporo kurzu, brudu, roztoczy oraz alergenów, nie trzeba długo czekać na bóle głowy, problemy z oddychaniem, spadek koncentracji czy problemy z zapamiętywaniem. Dobra jakość powietrza jest niezbędna dla naszego zdrowia, dlatego warto na wiele sposobów dbać o to, by była jak najwyższa. W dużych biurowcach problemem może być również duża liczba użytkowników korzystających z różnych wnętrz. W takiej sytuacji trudno jest o regularne, intensywne wietrzenie. Co więcej, wietrzenie nie zawsze ma rację bytu – na zewnątrz w powietrzu może być równie dużo zanieczyszczeń, co wewnątrz. Warto tu wspomnieć chociażby o ulicznych zanieczyszczeniach, spalinach aut czy też smogu unoszącym się w sezonie zimowym.

Dobry oczyszczacz przyda się w każdej firmie

Aby poprawić jakość powietrza w firmie, warto zainwestować w profesjonalne, dobrej jakości oczyszczacze powietrza, które szybko i sprawnie podnoszą jakość powietrza w pomieszczeniu. Warto zwrócić uwagę między innymi na oczyszczacz Sharp KC-D40EUW, który jest wyposażony w nowe technologie i wykonany z dbałością o najdrobniejsze detale. Nowoczesne oczyszczacze powietrza mają wielofunkcyjne działanie, a także są oparte na nowych, sprawdzonych technologiach. Technologia Plasmacluster to przykład rozwiązania, które zaczerpnięto prosto z natury. Dzięki jej wykorzystaniu oczyszczacze powietrza mogą znacznie poprawiać jakość atmosfery w każdym pomieszczeniu.

Nie oszczędzaj na nowoczesnych oczyszczaczach

Oczyszczacze powietrza mają różne modele, dodatkowe funkcje, wygląd czy komponenty, ale ich podstawowe działanie jest dosyć podobne. Ich zadaniem jest filtrowanie powietrza w pomieszczeniu za pomocą systemu wentylacji, który wprowadza powietrze do filtrów. Tam jest ono oczyszczane ze wszystkich szkodliwych substancji i czyste wypuszczane na zewnątrz. Jeśli korzystamy z oczyszczaczy powietrza, starajmy się nie wietrzyć zbyt często pomieszczeń, zwłaszcza jeśli znajdują się one przy dosyć zanieczyszczonym miejscu. Co więcej, pamiętajmy, by wybierać oczyszczacze dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb oraz do wielkości pomieszczenia. Modele, które sprawdzają się w niewielkich mieszkaniach z pewnością nie będą równie wydajne w dużych pomieszczeniach biurowych, z których korzysta jednocześnie kilkanaście czy kilkadziesiąt osób.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*